Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Siren Pictures / MovieStillsDB

Squid Game či Rod draka. 10 najočakávanejších seriálov roka 2024

Na aké seriály sa môžeme tešiť?

Aký bude rok 2024 z hľadiska seriálov? Zdá sa, že poriadne bohatý. Nádejných a nepochybne kvalitných seriálových titulov totiž dostaneme naozaj veľa.

V tomto článku sme pre teba dali dohromady 10 najvýraznejších, na ktoré sa tešíme a ktoré majú šancu stať sa veľkými hitmi.

1. True Detective

Už v januári si budeme môcť vychutnať ďalšiu sériu zo seriálovej krimi antológie True Detective. Tentokrát v nej zavítame na mrazivú Aljašku. Dve detektívky v podaní Jodie Foster a Kali Reis sa snažia vyriešiť prípad záhadného zmiznutia ôsmich pracovníkov výskumnej stanice. Ich pátranie ich zavedie na naozaj nebezpečné miesta.

V ďalších úlohách sa predstavia Finn Bennett, Fiona Shaw, Christopher Eccleston, Isabella Star LaBlanc, John Hawkes, Anna Lambe či Joel D. Montgrand. Premiéra sa uskutoční 14. januára na HBO Max.

2. Vládcovia nebies

Zaujímavo vyzerá aj vojnová dráma Vládcovia nebies. Jej príbeh sa odohráva počas druhej svetovej vojny a zameriava sa na osudy letcov zo skupiny 100th Bomb Group, ktorí s plným nasadením bojovali proti nacistom.

V seriáli si zahrali Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann, Ncuti Gatwa, Barry Keoghan, Kail Alexander či Raff Law. Trailer vyzerá epicky a poriadne emotívne, takže seriálu rozhodne budeme venovať pozornosť. Premiéra nás čaká 26. januára na Apple TV+.

3. Mr. & Mrs. Smith

Začiatkom februára si budeme môcť pozrieť aj akčnú komédiu Mr. & Mrs. Smith. Tá je novým spracovaním známeho filmového príbehu. Príbeh sa točí okolo dvoch špiónov (Donald Glover a Maya Erskine), ktorí sa pred okolím začnú prezentovať ako nenápadný manželský pár John a Jane Smithovci.

Okrem Glovera a Erskine uvidíme aj Parker Posey, Wagnera Mouru, Michaela Coela, Johna Turturra, Paula Dana, Eizu González, Alexandera Skarsgårda, Sarah Paulson, Rona Perlmana, Billyho Campbella, Sharon Horgan a Ursulu Corbero. Premiéru si seriál odbije 2. februára na Prime Video.

BACK TO THE MEMES: Hlasuj o najlepšie meme roka 2023

Mohlo by ťa zaujímať:

BACK TO THE MEMES: Hlasuj o najlepšie meme roka 2023

4. Avatar: The Last Airbender

Hrané adaptácie obľúbených anime titulov doteraz nedopadli príliš slávne. Toto prekliatie sa pokúsi zlomiť nový seriál Avatar: The Last Airbender, ktorý vychádza z rovnomenného animovaného seriálu. Príbeh sa odohráva vo svete zmietanom krvavou vojnou, v ktorom niekoľkí ľudia dokážu ovládať štyri živly: vodu, zem, oheň alebo vzduch.

Aang (Gordon Cormier) je posledným z takzvaných Airbernderov, teda tých, ktorí dokážu dostať pod kontrolu všetky štyri živly. Jeho cieľom bude ukončiť vojnu a nastoliť na svete harmóniu.

V seriáli si zahrali aj Kiawentiio, Ian Ousley, Dallas Liu, Elizabeth Yu, Daniel Dae Kim, Ken Leung, Maria Zhang, Lim Kay Siu, Amber Midthunder, Yvonne Chapman či C. S. Lee. Seriál nám 22. februára doručí Netflix.

5. Fallout

Obľúbená herná séria Fallout sa dočká svojej seriálovej adaptácie. Jej príbeh sa odohráva v alternatívnej histórii, v ktorej došlo k atómovej vojne. Tí, ktorí prežili, sa ukrývajú v bunkroch a snažia sa udržať ľudskú rasu pri živote. Hlavnou hrdinkou je mladá Lucy (Ella Purnell), ktorá sa vydá mimo bezpečie bunkra na cestu, ktorá navždy zmení jej život.

Vo vedľajších úlohách sa objavia aj Walton Goggins, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Mike Doyle, Moisés Arias, Johnny Pemberton, Cherien Dabis, Dale Dickey či Michael Emerson. Na seriáli sa podieľal aj oceňovaný scenárista Jonathan Nolan (Westworld), takže snáď sa dočkáme kvalitného titulu. Fallout zamieri na Prime Video 12. apríla.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.