Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla

Štáb pod útokom divokých šeliem. 5 šokujúcich a neuveriteľných udalostí priamo z Hollywoodu

Krvák s levmi, E.T. 2 alebo kliatba filmu Poltergeist. Jeden neuveriteľnejší príbeh ako druhý.


Hollywood je bláznivé miesto, kde sa plnia sny a rozbiehajú (alebo niekedy zanikajú) veľké filmové kariéry. Obyčajným smrteľníkom sa zdá ako nedobytná bašta, do ktorej sa dostanú len tí vyvolení – cez známosti, peniaze alebo svojím talentom. Vyber si sám to najpravdepodobnejšie.

Občas toto miesto vytvorí taký unikátny príbeh, že je niekedy ťažké uveriť, že sa čosi takého udialo. No opak je realitou. V EMEFKA sme pre teba zozbierali 5 neuveriteľných príbehov z Hollywoodu, ktoré sa skutočne udiali. Tak si k tomu vezmi čaj alebo kávu, poriadne sa zakry dekou, pretože začíname.

Krvavé šelmy

Práca so zvieratami je náročná. Zdá sa, že prvý element fatálne podcenili tvorcovia filmu Rev. Hlavnú rolu v tomto odvážnom filmovom projekte z roku 1981 si zahral Noel Marshall, vedľa ktorého sa predstavila aj prvotriedna herečka Melanie Griffith. Obaja si odniesli spoločne s ďalšími členmi štábu nepeknú spomienku na natáčanie.

Ako už názov naznačuje, film sa točil okolo divokých šeliem, primárne levov a gepardov. Štáb nedokázal mačkovité šelmy riadne skrotiť a práca s nimi bola miestami až životu nebezpečná. A to tak veľmi, že počas natáčania, ktoré zabralo 5 rokov namiesto plánovaných niekoľkých mesiacov, bolo zranených odhadom niečo okolo 70-100 ľudí. Griffith absolvovala plastickú operáciu potom, čo ju lev poškriabal na tvári. Minul len o nejaký fúzik (slovná hračka) jej oko. Marshall bol toľkokrát doškriabaný a dohryzený, že mu krátko po natáčaní diagnostikovali gangrénu, ktorú dostal práve kvôli početným zraneniam.

Herečka Tippi Hedren si odniesla nepekný suvenír aj od slona. Ak si si začínal myslieť, že problémom sú práve mačkovité šelmy z afrických saván. Nielenže ju napadol lev, neskôr jej členok rozdupal agresívny slon.

Drafthouse Films / MovieStillsDB

Stálo toto všetko za to? Absolútne nie. Film bol úplným prepadákom. Celkovo totižto zarobil len 2 milióny dolárov, čo je biedne minimum oproti budgetu o veľkosti 17 miliónov.

Nový E.T.?

Asi každý nepochybne pozná film o stratenom mimozemšťanovi E.T., ktorý volá domov častejšie ako ty, keď ťa prvýkrát odniesli do letného tábora. Snímka sa stala hitom, keď sa jej podarilo zarobiť celkovo 792 miliónov dolárov. Ich budget bol len niečo okolo 10,5 milióna. Celkom iné čísla ako pri predošlom zmienenom filme, čo?

Ver či never, možno sme sa mohli dočkať pokračovania, hoci tie obvykle nie sú také dobré ako kultové „jednotky“. Krátky scenár k dvojke existuje a dokonca si ho môžeš prečítať aj ty. Nepochádza od nejakého skalného fanúšika, ale od samotného Stevena Spielberga a scenáristky Melissy Mathison, ktorá je zodpovedná aj za scenár prvého filmu. Režisér je známy svojím odporom k pokračovaniam, čiže asi nie je prekvapením, že film ostal len na papieri a nedostal sa na filmové plátna.

Universal Pictures / MovieStillsDB

Ak ti vadia spoilery, tak by si nasledujúci odsek mal preskočiť, pretože ti v ňom stručne povieme, čo sa v dvojke malo udiať. V podstate to tak trocha pripomína filmovú sériu Mimozemšťan vs. Votrelec. Elliot, Gertie a Michael sa zapletú s nebezpečnými mimozemšťanmi, ktorí pátrajú po E.T. Takmer zabijú Elliota, ale E.T. dokáže zasiahnuť včas, odvrátiť zlú mimozemskú hrozbu a zachrániť svojich ľudských kamarátov.

Odporúčame prečítať:

Fakt bude celý týždeň pršať?! 5 situácií, ktoré ti zaručene zničia dovolenku

Kliatba filmu Poltergeist

Pravdepodobne si už niekedy v nejakom seriáli alebo všeobecne počul narážku na kliatbu filmov Poltergeist. Vieš, aký príbeh sa k nej viaže? Ak si skeptik, tak si určite povieš, že tento príbeh mal len docieliť zvýšenie predajov vstupeniek. To sa v podstate aj vydarilo, pretože prvý film celkovo zarobil 121 miliónov dolárov, pričom budget činil len 10 miliónov.

Okolo filmovej klasiky však koluje povedačka, že produkcia bola prekliata. Akoby si ináč nazval to, že hneď niekoľko členov filmového štábu umrelo, hm? Riskantný marketing? Neumrel „len tak niekto“. Ako prvá odišla z tohto sveta Dominique Dunne, ktorá si zahrala dcéru rodiny vo filme Poltergeist. Po natočení filmu Poltergeist 2 umreli herci Julian Beck a Will Sampson. Aj tretie pokračovanie postihla tragédia. V tomto prípade umrela len 12-ročná Heather O’Rourke, ktorá nečakane podľahla zástave srdca.

Náhoda alebo je za tým predsa niečo skryté? Existujú duchovia? To je asi na dlhšiu debatu.

MGM / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.