Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Stále viac mužov žiada od žien vrátiť peniaze, ak ich rande nevyšlo. A je to fér

Ženy kričia po emancipácii, ale sú oduté, ak im chlap neuhradí ich časť účtu.


Je zaužívanou praxou, že počas rande platí muž aj za dámu. Mnohé ženy to vnímajú ako samozrejmosť, a ak sa nemá k činu zatiahnuť celú večeru, automaticky ho odpíšu. Prečo?

Ženy sa posledných sto rokov bijú za zrovnoprávnenie pohlaví, emancipujú, chcú rovnaké zaobchádzanie, ale platiť za seba odmietajú. Nie je to pokrytectvo? 

Premisa, že muž má zarábať a žena sa potiť pod digestorom a zakopávať o decká, je prežitok. Ale nechať mužov platiť je zrazu gavalierstvo a slušné správanie. Tak trochu alibizmus. Nie?

Nový trend randenia

V posledných mesiacoch sa objavujú sťažnosti žien hejtujúcich pánov, ktorí po prvom rande nefinišujúcom v perinách alebo potenciálom repetovať ho požadujú preplatiť ich časť nákladov konzumného.

„Popíjali sme cider. Keď prišiel účet, moje rande barmanovi automaticky podalo platobnú kartu. O niekoľko dní mi písal, že by ma znova rád videl. Ja som to však necítila rovnako a napísala mu, že som sa dobre bavila, ale nevidím to na niečo viac. V reakcii na to ma požiadal, aby som mu vrátila peniaze za moje nápoje,“ spomína pohoršená žena pre CNBC.

Podobnú storku má Erin. „Na konci prvého rande som chcela zaplatiť časť svojho účtu, ale on trval na tom, že ho celý uhradí. Na druhý deň som mu povedala, že už nemám záujem o ďalšie stretnutie, a on ma požiadal, aby som mu vrátila 30 dolárov.“

Stále viac mužov žiada od žien vrátiť peniaze, ak ich rande nevyšlo. A je to fér
Shutterstock

Prvá myšlienka, ktorá napadne každému, je:

Chlapík vidí, že nič z toho nebude, že euráče vyhodil na niekoho, kto o neho nemá záujem a ani mu „nedá„. Preto ich chce späť. V očiach žien je automaticky úbožiak.

Ale pozrime sa na problém optikou muža. Dnešné randenie sa točí okolo modelu náhodného matchu cez internet. Nasleduje štandardná výmena textoviek a prvé rande je zároveň prvé 3D stretnutie. No len málo z nich má šťastné pokračovanie vedúce k nejakému vzťahu. Väčšinou ich treba absolvovať viacero.

Ak má muž pri každom džentlmensky platiť aj za dámu, obzvlášť v dnešnej nemilej ekonomickej situácii, keď sú tridsiatnici nútení bývať s rodičmi, vedie to k frustrácii a upevňovaniu zastaranej predstavy, že pokiaľ chlap nemá dostatok peňazí, nemá právo randiť. Prečo musí niesť toto bremeno?

Taktiež k tomu (ne)prispieva skutočnosť, že mnohé ženy randia len preto, aby im muži zatiahli večere, drinky, zábavu, no skutočný záujem o nich nemajú.

Otrava alkoholom nie je problém tínedžerov. V štatistikách prevyšujú starší

Odporúčame prečítať:

Otrava alkoholom nie je problém tínedžerov. V štatistikách prevyšujú starší Slováci

Typická situácia

Rande prebehlo, bolo celkom fajn, ale žena necíti hlbšie spojenie. No napriek tomu je umrnčaná, že nezatiahol celý účet. Keď jej v rámci emancipácie navrhne rozdeliť trovy napoly, je automaticky žgrloš. Keď sa ponúkne zaplatiť všetko a po schôdzke iniciuje ďalšie stretnutie, je neodbytný zúfalec. Čo tie ženy vlastne chcú?

Milé dámy, ak ťa chlapík vyslovene nepozval a idete na dojednané rande, na ktorom zistíš, že iskra skákať nebude a druhé stretnutie tobôž nie, zaplať si svoju časť. A to aj v prípade, že sa ponúkne to zacvakať.

Sme lovci a zberači a tým, že mu to dovolíš, vyšleš signál, že neskôr sa mu dostane odmena. Je to prirodzený inštinkt. Dnes ti nikto nič nedá zadarmo, nedožaduj sa toho a nefňukaj, keď ti to niekto príkladne manifestuje. Muž považuje náklady na prvé rande za investíciu, ktorá keď nevyjde, vznikne prirodzená tendencia nerobiť túto chybu znova.

Stále viac mužov žiada od žien vrátiť peniaze, ak ich rande nevyšlo. A je to fér
Shutterstock

Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.