Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Stalkerka z hitu Sobík odhalila svoju identitu. Seriál je podľa nej znôškou lží

Sobík v súčasnosti patrí k najsledovanejšim seriálom Netflixu.


Britská miniséria Sobík sa v posledných týždňoch teší veľkému záujmu divákov. Vychválili ju aj kritici a našla si mnoho fanúšikov aj na Slovensku. Seriál napísal Richard Gadd, ktorý si v ňom zahral aj hlavnú rolu Donnyho. Rozpráva v ňom príbeh, ktorý sa mu skutočne stal, keď bol niekoľko rokov prenasledovaný fanatickou stalkerkou.

Ako píšu aj portály Unilad a Scottish Daily Express, v seriáli nesie táto postava meno Martha (zahrala si ju Jessica Gunning). Len nedávno ale novinári priniesli rozhovor so ženou, ktorá tvrdila, že práve podľa nej Gadd Marthu napísal. Vtedy jej meno nezverejnili, lenže to sa odvtedy zmenilo.

Seriál je podľa nej znôškou nezmyslov

Skutočná „Martha“ Fiona Harvey sa rozhodla sama vyjsť z anonymity a dokonca sa objavila aj v relácii Piers Uncensored s Piersom Morganom.

58-ročná Harvey vyhlásila, že svoju identitu odhalila, aby vyvrátila tvrdenia, ktoré na jej adresu v seriáli padli. Ako uviedla, zvažuje, že sa bude brániť súdnou cestou.

V seriáli totiž padlo, že si za stalking odsedela nejaký čas vo väzení. To ale podľa nej nie je pravda. „Nikdy som vo väzení nebola,“ zdôraznila. „Neviem, odkiaľ zobrali tie štyri a pol roka a deväť mesiacov. Nič z toho sa nestalo. Je to znôška nezmyslov.“

Dodala tiež, že od polície nedostala žiadny zákaz priblížiť sa ku Gaddovi, ani ju polícia v tomto prípade nekontaktovala. „Nemám žiadne peniaze, ale som výborná právnička, takže sa budem hájiť sama.“ Povedala tiež, že fanúšikovia seriálu vypátrali jej identitu a hrozili jej smrťou.

„Gadd a Netflix to prezentovali ako skutočný príbeh a teraz mi nejaký chlap zo Severnej Karolíny hrozí smrťou, pretože verí, že sa to naozaj stalo. Ale myslím, že musíte byť naozaj hlúpi, aby ste verili, že je to pravda.“

Máš naprd deň? Nepríjemné, ale týchto 20 ľudí ho má zaručene ešte horší

Odporúčame prečítať:

Máš naprd deň? Nepríjemné, ale týchto 20 ľudí ho má zaručene ešte horší

Odmietla, že by bola stalkerkou

V rozhovore s Piersom Morganom tiež odmietla, že by Gadda stalkovala. Posťažovala sa aj na to, že Morgan sa k tejto téme neustále vracal a odmietal akceptovať jej odpovede. „Ak som aj poslala nejaké maily, to neznamená, že som vinná z toho ostatného. Ako som povedala, ak niečo prezentujete ako pravdivý príbeh, musí to byť stopercentná pravda.“

Samotný Richard Gadd uviedol, že hoci je seriál založený na jeho skúsenosti, viaceré časti pozmenil a všetky postavy uviedol pod vymyslenými menami. Fanúšikov tiež požiadal o to, aby nepátrali po skutočných ľuďoch, na ktorých sú tieto postavy založené.

seriály, Netflix, Sobík, stream platformy, skutočný príbeh
Netflix

Gadd prezradil, že stalkovanie trvalo štyri a pol roka a počas tohto obdobia dostal viac ako 41-tisíc mailov, 350 hodín hlasových správ, 744 tweetov, 46 správ na Facebooku a 106 strán listov.

Gaddovu verziu udalostí potvrdila aj právnička Laura Wray. V seriáli sa totiž hlavný hrdina Donny dozvie, že Martha svojho bývalého zamestnávateľa obvinila zo zneužívania jeho nepočujúceho dieťaťa.

Wray uviedla, že pred dvadsiatimi rokmi Harvey ju a jej manžela obvinila presne z týchto činov. Celá vec skončila v rukách polície a Harvey dostala dočasný zákaz priblížiť sa k Wray a jej rodine. „Nemyslím, že nasledoval proces, pretože ten zákaz zafungoval,“ prezradila. „Bolo to už dávno a odvtedy som o nej nepočula. Seriál od Netflixu som sledovala a povedzme, že to bolo až znepokojivo podobné.“


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.