Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Epickú sci-fi ságu Star Wars iste veľmi dobre poznáš. Názory na jednotlivé filmy môžeme mať rôzne, ale asi sa všetci zhodneme, že séria, ktorú vytvoril George Lucas, patrí k pevným pilierom populárnej kultúry. Dočkali sme sa celkovo 9 hlavných filmových epizód, spin-offov Rogue One a Solo a množstva seriálov, kníh či komiksov.

4. máj je sviatkom Star Wars

Sláva Star Wars je taká obrovská, že má aj svoj vlastný sviatok. A ten pripadá práve na 4. mája. Tento deň má aj svoj slogan: „May the Fourth be with you“, čo je variácia na známu hlášku „May the Force be with you“ (Nech ťa Sila sprevádza).

20th Century Fox

Tento sviatok sa rozhodol pripomenúť si aj Google a pre fanúšikov pripravil milý easter egg. Stačí, ak do vyhľadávača napíšeš „May the 4th“, „May the Fourth“ či „Star Wars“. Na tvojej obrazovke sa následne objavia konfety s podobizňou známych postáv ságy na čele s Yodom, Stormptroopermi, C3P0 či Ewokmi.

Star Wars vo svete filmu ešte rozhodne nepovedali posledné slovo. Štúdio Disney, ktoré odkúpilo práva od Lucasfilmu, už síce ukončilo svoju novú trilógiu, ale podľa všetkého by sme sa mali dočkať aj ďalších titulov. Svoju vlastnú trilógiu by mal natočiť Rian Johnson a naplánovaná je aj sólovka Obi-Wana Kenobiho.

Walt Disney Studios Motion Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť