Staré relácie, ktoré sa kedysi vysielali v telke a boli zdrojom našej zábavy

Pripomeň si svoje detstvo, ktoré moderovali väčšinou Jožo Pročko alebo Vilo Rozboril.

Nedávno sme napísali o šteklivých reláciách, ktoré televízie vysielali v noci po polnoci a rodičia nám ich väčšinou zakazovali pozerať. Okrem týchto erotických a láskyplných relácií sme však pozerávali aj rôzne iné, detské, rodinné a zábavné, na ktoré sme už skoro zabudli. Tí, čo sú neskôr narodení, si už pravdepodobne väčšinu z nich pamätať nebudú.

Pravdepodobne ti ich ukážky prídu poriadne smiešne, ale ver tomu, že vtedy to bol jeden z mála zdrojov našej zábavy. Rozhodne sme nemali taký skvelý výber, ako máme teraz. Môžeš si vybrať, či budeš pozerať relácie v telke, na youtube alebo na streamovacej platforme. Spoznaj, prípadne si pripomeň relácie, ktoré nás zabávali, keď sme boli mladší.

Cestoviny

Túto reláciu moderoval Vilo Rozboril a princípom bolo, že našli na ulici človeka, ktorému ponúkli dovolenku. Podmienkou však bolo, že sa tento človek musel pobaliť do troch hodín a vybaviť si voľno v práci. Ak to stihol, dovolenka bola jeho. V prípade, že nie, tak mal cenu útechy v podobe cestovín. Dostal toľko cestovín, koľko vážil.

Koleso šťastia

Reláciu moderoval veľmi obľúbený moderátor Jožo Pročko. Princípom hry bolo točenie kolesa, ktoré súťažiacim udelilo body. Body im boli pripísané na účet, ak uhádli písmeno, ktoré sa skrývalo na hracej ploche. Vždy sa hádalo nejaké slovo, pričom bolo bližšie určené, či je to rastlina, alebo o aký druh slova ide. V súťaži ste mohli vyhrať okrem peňazí aj rôzne vecné ceny ako napríklad sirupy, indulonu alebo slané pochutiny.

Ander z Košíc

„Ľudze mojo“ sa vždy prihováral Ján Pisančin divákom za televíznymi obrazovkami. Dá sa povedať, že bol prvým zo stand-up komikov, ktorí sa objavili na televíznej obrazovke. Ander z Košíc bola humorná relácia, kde jej jediný moderátor rozprával humorné príhody a vtipy. Samozrejme, že to všetko vo východoslovenskom nárečí.

Kakao

Igor Adamec a Martin Vanek boli moderátormi tejto obľúbenej relácie pre deti. Súčasťou relácie býval aj kúzelník Mário, ktorý spolu s moderátormi bavil cez víkendové rána deti rôzneho veku. Neskôr túto reláciu nahradila Bábovka.

Elá Hop!

Ďalšia z relácií pre deti. Táto bola konkrétne vysielaná na jednej zo staníc slovenskej televízie. Moderátormi relácie boli Katarína Aulitisová a Ľuboš Piktor, ktorí nás sprevádzali rôznymi zaujímavými faktami, učili nás vyrábať všakovaké veci a samozrejme, nechýbala ani hudobná stránka relácie.

Cŕn-Cŕn

Relácia, ktorá sa pripomínala kultovou zvučkou, na ktorú si pravdepodobne každý z vás hneď spomenie. Charakteristickým pre túto reláciu bol Majster N, ktorého všetky deti v 90. rokoch zbožňovali. Okrem toho sa v relácii súťažilo, spievalo, tancovalo. Tu odštartovalo svoju kariéru mnoho známych moderátorov a hercov. Boli medzi nimi napríklad aj Kvetka Horváthová alebo Roman Pomajbo.

Pokušenie

Vedomostná relácia, v ktorej ste podobne ako v Kolese šťastia mohli vyhrať peniaze a vecné ceny. Už to však neboli len sirupy a slané tyčinky, ale elektronika. Reláciu však dokázal zdolať človek, ktorý mal nazbieraných dostatok vedomostí, keďže otázky neboli vždy úplne jednoduché.

Vabank

Ďalšia zo súťažných relácií, v ktorej ste mohli vyhrať peniaze. Avšak bola iná v tom, že ste neboli v štúdiu, ale súťažilo sa telefonicky, z pohodlia domova. Moderoval ju Vilo Rozboril a pomáhala mu šarmantná asistentka.

Maxihra

Rovnako súťažná hra, ktorá sa hrala cez telefón. Avšak princípom nebolo odpovedanie na súťažné otázky, ale hranie hier. Moderoval ju Andrej Bičan a neskôr Bibiana. Hrával sa Crash Bandicoot, nejaká hra, kde ste jazdili na snowboarde a potom tá lopta, ktorá nesmela spadnúť ani prepichnúť sa.

Vilomeniny

Je vám už asi jasné, že toto bola relácia, ktorú moderoval Vilo Rozboril. V relácii si dve rôzne rodiny merali sily tým, že museli doma hľadať rôzne predmety zo zoznamu. Vo finále potom rodiny ťahali obrus, na ktorom boli taniere. Vyhrával ten, kto rozbil najmenej tanierov.

Nikdy nehovor nikdy

Reláciu moderoval obľúbený Jožo Pročko, v ktorej privádzal do šialenstva rôzne známe osobnosti a celebrity tým, že im dával rozličné úlohy.

Deka Hity

Obľúbená relácia násťročných, ktorá bola hlavne o hudbe. Moderoval ju pre mnohé dievčatá atraktívny Jopo, ešte pre ním ju moderovala Slávka Halčáková. Pre mnohých ľudí, ktorí nemali MTV, bola relácia vykúpením, keď si v sobotu o desiatej popri nútenom upratovaní mohli pozrieť klipy svojich obľúbených interpretov.

Od Kuka do Kuka

Jedna z mnohých detských relácií, ktorá nás ako malých zabávala. Niektorých aj desila, keďže v nej okrem moderátorky Pati Jarjabkovej vystupovala práve bábka Kuko. V 90. rokoch boli relácie bohaté na desivé bábky, čoho dôkazom je aj Harvepíno alebo Raťafák Plachta.

Smiechoty

V období, keď fičali kamery a natáčanie všetkého možného, dôležitého aj nedôležitého, logicky fičali aj takéto relácie. Do Smiechot ľudia posielali nepodarené a smiešne zábery, na ktorých sa potom celý národ v piatok večer pred telkou zabával.

Ponorka na Dunaji

Zábavná súťažná relácia, v ktorej sa deti museli dostať cez rôzne úlohy, aby získali poklad, ktorý sa nachádzal na konci ponorky. Každé dieťa, ktoré túto reláciu sledovalo, sa jej túžilo zúčastniť. Moderátorom a zároveň kapitánom ponorky bol Janko Korner, ktorý súťažiacim pomáhal cez vysielačku.

Hodina pravdy

Súťaž spočívala v tom, že sa rodiny museli za týždeň naučiť určitú úlohu, ktorú museli v štúdiu potom bez chyby predviesť. Ak sa im to podarilo, tak vyhrali odmenu, ktorú si sami vysnívali. Väčšinou to boli dovolenky alebo auto. Reláciu moderovala Iveta Malachovská, neskôr Andy Timková.

Pevnosť Boyard

Súťažná relácia, ktorá fičí doteraz na nejakých vedľajších kanáloch. Súťažiaci museli zdolávať rôzne strategické úlohy, aby získali poklad z pokladnice. Nie je to však úplne jednoduché, aby sa dostali k pokladu, musia splniť viaceré logické úlohy.

V televízii sa premlelo naozaj veľa rôznych relácií. Dá sa povedať, že produkcia bola omnoho pestrejšia a veľkej obľube sa tešili hlavne súťažné relácie. Môžeme ešte spomenúť Milionára, Štúdio Kontakt, Slávici na ulici, Bonzáčik alebo Matelko. Na ktorú z relácií si si spomenul ty? 

Titulná fotka: youtube.com 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
H&M vytvorilo v spolupráci s Moschino sukňu, ktorá je všetkým na smiech


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME