Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

Staromódna romantika alebo 6 vecí, ktoré tajne zbožňuje každá žena

Niekedy nám pohľady okoloidúcich dobre padnú.

Niektoré, poprosíme dôraz na toto slovo, ženy nehovoria veci na rovinu. Zachovávajú kamennú tvár a predstierajú, že im je všetko okolo nich jedno. Aj pozornosť ostatných aj komplimenty… a pritom jediné, po čom väčšina túži, sú tieto záležitosti.

1. Keď sa správa staromódne

Dnes je moderná doba, a teda aj randenie nadobudlo akýsi moderný charakter. Chalanisko už na rande nenaklusá s kyticou ruží, nepíše svojej vyvolenej zaľúbené listy, nedokazuje lásku drobnými staromódnymi gestami. Namiesto toho pošle na messengeri baklažán a broskyňu a dúfa, že sa slečna chytí.

A ona sa chytí, pretože sa podobné správanie už stalo zaužívaným stereotypom. Romantika je trápna, vyznávať svoje pocity niekde v reštike pri sviečkach je totálne tabu. Pritom by si nejedna žena priala, aby sa takéto zamilované akty opäť vrátili na scénu.

Shutterstock

Chce mať pri sebe galantného mladého muža, ktorý jej otvorí dvere, vyzlečie jej kabát a odsunie stoličku. Takého, ktorý prinesie kvety aj jej mame, a po večeri utrúsi kompliment na vynikajúce jedlo.

Nie hovädo bez základov slušného správania, s ktorým je každý pobyt na verejnosti ako prechádza po mínovom poli, lebo jeden nikdy nevie, aká perlička z neho zase vypadne.

2. Keď neobracia v ruke každý jeden cent

Dnešné ženy sú emancipované a dokážu si na svoje potreby zarobiť samy. To ale neznamená, že pri sebe chcú mať muža, ktorý v ruke obracia každý jeden cent trikrát. Je príjemné ísť na večeru a nepočúvať ešte dva týždne o tom, že vám za jednu hlúpu porciu ryže naúčtovali tri eurá. No TRI EURÁ, chápeš?!

Nemá to nič spoločné s mamonárstvom, skôr s pocitom stability. A pokojom na duši. Pretože vie, že môžete ísť na nákup a dopriať si šunku, ktorá kravu nevidela len z rýchlika. Pretože vie, že si môže kúpiť z výplaty novú kabelku a nebude ju doma čakať krížový výsluch a prednáška na tému „tie peniaze by sa dali investovať omnoho lepšie“.

Shutterstock

Peniaze vládnu svetu. Hoci sa mnohí snažia presvedčiť o opaku, je to tak a môžeš sa snažiť ako chceš, z lásky a pokory sa jednoducho nenaješ. Tieto, na prvý pohľad bezcenné papieriky ovplyvňujú každý aspekt nášho života… mať pri sebe chlapa, ktorý k nim má chorobný vzťah a šetrí na miestach, kde by šetriť nemal, dokáže pochovať celý vzťah.

3. Keď bojuje

Lebo dnes bojovanie nie je práve dvakrát in. Radšej sa obe strany tvária, ako im to je celé jedno, postujú na Instagram motivačné citáty o tom, ako sa pohli ďalej a obháňajú v baroch nové známosti. To všetko len preto, aby nemuseli stiahnuť polky a priznať sa, že im na sebe predsa len trošku záleží. Načo je to dobré?

Mohlo by ťa zaujímať:

5 typov ľudí, ktorí sa svojím správaním odsudzujú na večnosť bez partnera

4. Keď „bojuje“ fyzicky

Nechcem, aby si sa kvôli mne bil, veď sa ti niečo môže stať, povie každá druhá. Alebo ešte lepšie: Ja sa viem o seba postarať, nie som z cukru. Pritom pravda je niekde celkom inde.

Nikto netvrdí, že sa má chlapec mlátiť hlava-nehlava s každým, kto len pohne zrenicou tvojím smerom. Ale keď je k tebe niekto naozaj oplzlý, vulgárny a k tomu všetkému aj na mol opitý, mohol by sa vyburcovať k nejakej aktivite súkromného bodyguarda. No, nie?

5. Keď máme viacero nápadníkov

V prvom rade treba objasniť jedno – viacero nápadníkov neznamená aj viacero vážnych známostí. Nemusíme s každým flirtovať, dávať mu nádeje a ťahať ho za nos. Nemusíme mu záujem dokonca vôbec opätovať. Ale je fajn vedieť, že nás ľudia považujú za atraktívne. Aj my totiž máme ego, ktorému sa z času na čas zažiada drobného pohladenia.

Shutterstock

6. Keď sa na nás pozerajú

Ženy majú dva typy dní – tie pekné a tie menej pekné. Pod tými menej peknými rozumej vlasy, ktoré by už vážne bolo treba umyť, tepláky a pocit, že bez kávy sa dnes nedovlečieš ani na zastávku. No potom sú tu tie pekné…

Tie, keď sa nahodíš „do gala“, dáš si čipkovanú spodnú bielizeň, aj keď vieš, že ju nikto neuvidí, a nosíš sa ulicami hrdo ako páv. Visia na tebe pohľady okoloidúcich, vieš, že sa otáčajú, a nebudeme si klamať – dobre ti to padne. Cítiš sa ako z reklamy na žiletky, kde cica prezentuje svetu svoje čerstvo oholené nohy a všetkým z nich padá sánka. A je to celkom fasa pocit…

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť