Starosti s duchmi mali Spielberg aj Lady Gaga. 10 celebrít, ktoré majú paranormálne zážitky

Paranormálne aktivity sa nevyhýbajú ani svetu šoubiznisu.

Zdroj: Wikimedia Commons, SRP Austin Photography / Flickr

O rôznych záhadách či údajných paranormálnych úkazoch sa môžeš dočítať prakticky vo všetkých kútoch internetu. Ľudí tajomno skrátka zaujíma a radi si o ňom čítajú. Tvrdenia o videných duchoch a prízrakoch však nemusia pochádzať len od neznámych (a teda logicky menej dôveryhodných) ľudí. Svoje zážitky s nimi majú aj svetoznáme celebrity.

V tomto článku sa pozrieme na 10 z nich.

1. Steven Spielberg

Podivný zážitok kultového režiséra Stevena Spielberga sa spája s filmom Paranormal Activity. Snímka Orena Peliho bola natočená v roku 2007, ale do širokej distribúcie sa dostala až v roku 2009, a to práve vďaka Spielbergovi.

Ten prezradil, že keď horor o duchovi, ktorý terorizuje mladý zaľúbený pár, pozeral, tak bol neuveriteľne vydesený. Ale to nie je všetko. Podľa režiséra sa mu dokonca v byte samé od seba zabuchli dvere a on ich nedokázal otvoriť. Napokon musel zavolať zámočníka. Táto skúsenosť ho napokon presvedčila, aby film zakúpil a poslal do kín.

Pravdaže, zo strany Spielberga mohlo ísť o šikovnú marketingovú kampaň, ktorou chcel nahnať do kín čo najviac ľudí, a treba povedať, že sa mu to aj podarilo. Paranormal Activity sa stal obrovským hitom a neskôr sme sa dočkali viacerých, viac či menej podarených, pokračovaní.

2. Lady Gaga

Lady Gaga, svetoznáma speváčka a taktiež výborná herečka, nominovaná na Oscara či Zlatý glóbus, má vo svojom živote tiež skúsenosti s nadprirodzenom. Prezradila totiž, že počas koncertného turné v roku 2010 ju strašil mimoriadne dotieravý duch menom Ryan. Ten síce nerobil nič nepríjemné alebo násilné, ale speváčku desil a nechcel odísť.

Lady Gaga sa tak napokon rozhodla usporiadať špiritistickú seansu a ducha sa raz a navždy zbaviť. Dokonca si za 4 500 dolárov zaobstarala prístroje, ktoré majú merať rôzne anomálie, ktoré sa najčastejšie spájajú s aktivitou duchov.

Zdá sa však, že seansa napokon pomohla a speváčka sa dotieravého poltergeista zbavila.

3. Emma Stone

Oscarová Emma Stone dnes patrí k najlepším a najlepšie plateným herečkám Hollywoodu. Ako sa však zverila v talk-show Davida Lettermana v roku 2014, aj ona sa dostala do kontaktu s niečím, čo asi nepochádzalo z nášho sveta. Podľa jej slov ju prišiel navštíviť jej zosnulý dedko a na rôznych miestach jej nechával mince, takzvané „štvrťáky“ (quarter).

Letterman bol síce skeptický, ale Emma si bola podľa všetkého istá, že mince zanecháva jej dedko.

View this post on Instagram

Happy Easter 🐰

A post shared by Emma Stone (@emmastone) on

4. Adele

Speváčka Adele si v roku 2012 za 6 miliónov kúpila rozľahlý dom v Západnom Sussexe. Krátko nato v ňom začala počuť zvláštne zvuky, ktoré ju desili. Sídlo bolo pomerne rozsiahle a Adele v ňom bola celkom sama. To jej na pohode tiež nepridalo, takže si najala bodyguardov, aby ju strážili 24 hodín denne, sedem dní v týždni, a to aj počas spánku.

Adele svoju situáciu prirovnala k slávnemu hororu Osvietenie. Zaujímavosťou je, že samotní bodyguardi v dome žiadne zvláštne zvuky či úkazy nespozorovali.

View this post on Instagram

New York, NY / Madison Square Garden / Sept 20

A post shared by Adele (@adele) on

5. Keanu Reeves

Miláčik divákov Keanu Reeves, v súčasnosti známy z akčnej série John Wick, mal zažiť paranormálny úkaz ako dieťa. Podľa vlastných slov mal vtedy sedem rokov a bol spolu so svojou pestúnkou v novom byte jeho rodičov v New Yorku. Vtedy on aj pestúnka mali vidieť vo vzduchu sa vznášajúci kabát.

Vyzeralo to tak, akoby ho mal niekto oblečený, ale žiadne telo nebolo vidieť. Kabát následne „prešiel“ otvorenými dverami a zmizol.

6. Matthew McConaughey

Skvelý a oceňovaný herec Matthew McConaughey, známy napríklad zo seriálu True Detective či cenených filmov, ako Kontakt, Klub poslednej nádeje či Interstellar, sa svojho času tiež podelil so svojím podivným zážitkom zo sféry paranormálna. Podľa svojich slov sa vo svojom dome stretol s duchom ženy, ktorá sa predstavila ako Madame Blu.

Herec sa s ňou mal údajne niekoľko minút dohadovať. Napokon vyhlásil, že z domu neodíde a duchovi povedal, že ak sa mu nepáči, môže odísť. Ako McConaughey poznamenal, nasledujúce týždne mu všetci návštevníci hovorili, že v spodnej izbe niekto je. Počuli odtiaľ totiž podivné zvuky, ale nikoho nevideli. Zrejme sa nespokojný duch presťahoval práve tam.

View this post on Instagram

Has #MatthewMcConaughey ever looked better?

A post shared by Esquire UK (@ukesquire) on

7. Ryan Gosling

Obľúbený herec Ryan Gosling, ktorého sme mohli vidieť napríklad v skvelých filmoch, ako Prvý človek či Drive, prezradil, že ako dieťa videl ducha. Stalo sa tak v dome jeho rodiny v Ontariu. Dom nemal dobrú povesť a hovorilo sa, že v ňom straší. Malý Ryan údajne videl ducha, ktorý si pokojne sedel na stoličke.

Jeho matka však nič nevidela, ale po pár rokoch ducha zazrela aj ona, Ryanov bratranec aj strýko. Rodina sa následne z domu odsťahovala.

8. Lily Collins

Herečka Lily Collins, známa napríklad z filmov Okja či Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou, zažila nervydrásajúci zážitok v istom hoteli v írskom Dubline. V talk-show Jimmyho Fallona prezradila, že cítila, že v hoteli sa nachádza akási nadprirodzená entita. Počula zvláštny smiech a na tele cítila nezvyčajný chlad. Odrazu sa začali troje dverí samovoľne zatvárať a otvárať.

Na druhý deň ráno sa od personálu dozvedela, že k hotelu sa skutočne viažu legendy o duchoch, špeciálne o jednom, pomenovanom Mary Masters. Mary sa má zjavovať ako približne 7-ročné dievčatko a údajne v hoteli zomrela v roku 1846 na choleru. Tento prízrak už malo zazrieť mnoho návštevníkov.

9. Dan Aykroyd

Herec Dan Aykroyd sa stal svetoznámym vďaka dnes už kultovej hororovej komédii Krotitelia duchov. Vidieť sme ho ale mohli aj v drámach Chaplin či Pearl Harbor. Aykroyd patrí k dlhoročným nadšencom paranormálnych fenoménov a sám sa označuje za spirituálne založeného človeka.

Tieto záujmy majú podľa všetkého zdroj v jeho detstve, keď sa sám stal svedkom podivných udalostí. Odvtedy podľa vlastných slov videl mnoho duchov. V jeho prítomnosti sa vznášali predmety, zatvárali sa dvere a na svojom tele cítil aj cudzie dotyky, hoci v miestnosti nikto iný nebol.

Aykroyd prezradil aj to, že niekoľkokrát pozoroval UFO a následne mu mali telefonovať takzvaní „muži v čiernom“ a varovali ho, aby o svojom zážitku nikomu nehovoril.

10. Michelle Williams

Skvelá herečka Michelle Williams, známa z filmov Skrotená hora či Manchester by the Sea, sa zverila so zážitkom, ktorý nie je desivý, ale skôr dojemný. Tvrdila totiž, že ju dvakrát navštívil duch tragicky zosnulého herca Heatha Ledgera. Michelle s ním tri roky chodila a má s ním aj dcérku Matildu.

Podľa herečky sa Ledgerov duch v oboch prípadoch objavil okolo tretej ráno. Keď ho Michelle zazrela druhýkrát, údajne sa jej ospravedlnil za to, že nebude môcť vychovať ich spoločnú dcéru.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
20
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slečna vymyslela nápaditý trik, ako lepšie nakupovať online


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME