Nedeľa 14.8.2022
sk
Mojmír
cz
Alan

Starý pán šokoval políciu. Pol storočia jazdil bez vodičáku

Len málokedy ho niekde potreboval.


Získanie vodičského preukazu vnímajú mnohí mladí ľudia ako jeden z krokov na ceste k dospelosti. Môcť šoférovať vlastné auto či motorku je predsa fantastická vec! Bizarný prípad z Japonska ukazuje, že to môžeš robiť aj bez toho. Ak ti na to nikto nepríde. Správu priniesol web Sora News 24.

Nehoda

Tokijskí policajti riešili prípad dopravnej nehody, ktorej páchateľ z miesta činu unikol. Do osobného automobilu zozadu vrazila trojkolka Harley Davidson, avšak muž na nej sediaci sa rozhodol vyhnúť zodpovednosti za škodu v hodnote približne 3000 €.

Japonec jazdil 50 rokov bez vodičského preukazu
Shutterstock

Keďže ide o veľmi špecifické vozidlo, ktoré sa ťažko stratí aj v obrovskom meste ako Tokio, asi dva mesiace od nehody ho policajná hliadka spozorovala. Pri pokuse o zadržanie sa podozrivý snažil napodobniť akčný film a uniknúť cez vedľajšiu ulicu, do ktorej sa auto nezmestí. Dostal sa však do slepej uličky a policajt ho peši dobehol a zadržal.

Bez vodičáku fungoval 50 rokov

Zadržanou osobou bol 69-ročný Tatsuo Matsumoto. Keď od neho policajti pýtali vodičský preukaz, zaznela dobre pripravená odpoveď, ktorú využil už mnohokrát. Vraj si ho zabudol doma. Pri ďalšom výsluchu sa muž priznal, že žiadny vodičák nemá a nikdy ani nemal.

Vyšlo najavo, že Matsumoto vyše 50 rokov jazdí na motorkách bez toho, aby bol držiteľom oprávnenia. Priznal sa, že preukaz sa pokúšal získať, avšak šesťkrát neprešiel cez písomný test, ktorý je v Japonsku známy svojou nesmiernou náročnosťou.

Obsluhovať motorky Matsumota naučil starší kamarát a bez problémov to zvládol. Aj bez dokladu. V minulosti sa niekoľkokrát ocitol v situáciách, keď od neho pýtali vodičák, vždy mu však stačila výhovorka „zabudol som ho doma“. Bolo to tak dokonca aj pri kúpe trojkolky. Dvakrát ho policajti pokutovali za to, že nemá pri sebe vodičák, vôbec im však nenapadlo, že ho nemá vôbec.

Čo ďalej?

Za jazdenie bez vodičského preukazu hrozí Matsumotovi pokuta vo výške maximálne 3600 €. Tak ľahko z toho ale zrejme nevyjde. Úrady sa totiž určite budú zaujímať aj o spôsobenú nehodu, z ktorej miesta zdrhol. Takisto na ľahkú váhu nevezmú pokus o útek pred políciou.

Po dlhých päťdesiatich rokoch sa šťastena od Matsumota odvrátila a existuje aj možnosť, že skončí za mrežami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť