Šťastlivec vyhral v lotérii 765-tisíc eur. Výhru sa rozhodol rozdať priateľom aj neznámym ľuďom

Pre seba si nechal len malú časť vyhratej sumy.

Zdroj: Shutterstock

Vyhrať takmer milión v lotérii? To by bol iste splnený sen mnohých z nás. Zaujímavo sa ale rozhodol s výhrou naložiť Peter Charleton z Austrálie. Ako uvádza aj portál Unilad, na 47-ročného Charletona sa usmialo šťastie a on v lotérii TattsLotto vyhral parádnych 896 511 dolárov (cca 765 000 eur).

Pozoruhodný je už spôsob, ako Peter prišiel k víťaznému žrebu. Omylom totiž zabudol nôž, ktorý patril jeho zosnulému strýkovi, na streche svojho auta. Obával sa, že ho medzitým niekto ukradol, ale keď sa po hodine vrátil k autu, nôž tam stále bol. Peter si pomyslel, že má skutočne šťastie, takže sa rozhodol otestovať ho aj tým, že si kúpil tri žreby do lotérie.

Shutterstock

O peniaze sa podelil

A šťastena pri ňom stála aj tentokrát. Keď vyhral, nemohol tomu uveriť. Dokonca si aplikáciu, z ktorej sa to dozvedel, z mobilu vymazal a stiahol si ju nanovo, aby si bol stopercentne istý. Z výhry sa nesmierne tešil, ale ako neskôr povedal novinárom, pripadalo mu nesprávne, aby si peniaze nechal len pre seba.

„Oveľa viac sa mi pozdával nápad, že by som ich rozdal a nechal si pre seba len trochu,“ prezradil. Pre seba si kúpil len ojazdený automobil a vyplatil hypotéku. Potom kontaktoval niekoľko svojich priateľov, ale aj úplne cudzích ľudí a požiadal ich o číslo účtu. Následne výhernú sumu rozdelil a každému poslal časť peňazí. Za menej ako mesiac takto rozdal celú výhru.

„Je ohromne príjemné byť láskavý a byť schopný pomôcť ľuďom,“ okomentoval to Peter. „A pokiaľ ste v pozícii, keď máte peniaze na to, aby ste pomohli, tak by ste museli byť blázon, aby ste to neurobili.“

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zrútil sa v Roswelli v roku 1947 mimozemský tanier? Základné fakty známeho UFO prípadu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME