Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Tak a je to tu. Jeden príšerný rok za nami, jeden snáď aspoň o čosi lepší pred nami a ako inak osláviť tento prechod ako kvalitnou opicou, že? Netvár sa. Aj keď posledných dvanásť mesiacov nebolo nič ako predtým, jedno sa určite nezmenilo – nacengal si sa ako prasa. A to znamená čo? Že teraz nepochybne vyzeráš ako jeden z týchto piatich ľudí, ktorých sme s naším šikovným ilustrátorom dali dohromady.

1. Ten, ktorý vyzerá ako slivka z kapustnice

Vodu. Potrebuješ vodu. Cítiš sa ako Spongebob po zrážke s parným valcom, ako medúza po troch hodinách sauny, ako kaktus uprostred saharskej púšte… teda s tým rozdielom, že kaktus to zvláda. Ty absolútne nie. Preventívne do seba naleješ desať litrov vody v snahe zmierniť napáchané škody, ale dobre vieš, že už je tak desať hodín po funuse. Toto si mal robiť včera večer a všetko mohlo vyzerať úplne inak…

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ten, ktorý to tak skoro nerozchodí

V tejto fáze to už nie je opica, ale bdelá kóma. Jasné, Silvester je Silvester, ale miešať pätnásť druhov alkoholu, keď slovo brzda odišlo na dovolenku do teplých krajín, nie je nikdy dobrý nápad. Bez ohľadu na dátum v kalendári.

Lenže niekto si nedá povedať a potom to takto vyzerá. Nuž, ako sa hovorí, ako na Nový rok, tak po celý rok, a čo môže byť v tomto smere lepšie ako hodiť spánkový deficit za hlavu a odštartovať novú životnú kapitolu trojdňovým šlofíkom, že?

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Ten, ktorému nikdy nič nie je

Niektoré veci človek skrátka nepochopí. Prečo tvoj pes čuchá vlastné h*vno? A prečo cudzie? Prečo majú ženy priestorovo výrazného charakteru potrebu nosiť legíny? Prečo ti palacinky zhoria práve vtedy, keď ich chceš odniesť do práce? A prečo môže niekto piť ako dúha, miešať mäkké a tvrdé, biele a tmavé, pivo s okenou, a aj tak sa na druhý deň zobudiť čerstvý ako rybička?

Kde predávajú tento druh mágie a prečo stále nie je dostupný širokej verejnosti?! To sú otázky. Americkí vedci skúmajú zloženie ľudských prdov, snažia sa zistiť, či pes kýva chvostom sprava doľava, alebo opačne, no skutočné svetové problémy s prehľadom ignorujú. Takže, ak to niekto z vás číta… We want the fu*king answers! 

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Ten, čo má overený recept na úľavu

Kto vymyslel príslovie „klin sa klinom vybíja“, očividne nemal veľa životných skúseností. Vo väčšine prípadov to totiž nielenže nefunguje, má to priam katastrofálny efekt a kritický opičný stav hraničiaci s fatálnosťou je toho priamym príkladom. Ale čo my vieme, možno mal len fakt silný žalúdok…

Väčšina populácie má po prechľastanej noci asi takú chuť na panáka ako potrieť si chrbát vlastnými fekáliami, ale voči gustu žiaden dišputát. Ak to na niekoho zaberá, paráda. A ak nie, aj vyprosťovák je predsa fajn vec… či?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Ten, čo grcá ako dúha

Čakal si, že ti bude zle, ale že budeš grcať vo farbách slovenskej trikolóry, to si teda fakt… nečakal?! Naozaj si to nečakal?! Ani vtedy, keď si zapil jégera vodkou, ani vtedy si to nečakal? Ani keď si to celé zalial pol litrom domácej pálenky, ktorá sa zjavila na stole a nikto vlastne nevie ako? Ani vtedy?! Nuž, človek sa učí celý život… a ty si sa dnes naučil, ako vyzerá utopenec po tom, čo to dvakrát otočí tráviacim traktom. Nemáš zač.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.