Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

Štát rozdáva Slovákom dotáciu až vo výške viac ako 1300 eur. Máš na ňu nárok aj ty?

Takýto príspevok by potešil každého.


Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR prináša nový projekt, vďaka ktorému chce znížiť nezamestnanosť na Slovensku. Ako informujú Topky, štát rozdáva mnohým Slovákom dotáciu až vo výške viac ako 1300 eur.

Konkrétne ide o projekt „Právo na prvé zamestnanie“, na ktorý je vyhradených 13 miliónov eur. Cieľom je preplatiť 90 % z celkovej ceny zamestnanca, maximálna výška je 1318 eur. Tento príspevok dostanú zamestnávatelia, ktorí zamestnajú ľudí z cieľovej skupiny, ktorou sú mladí ľudia, ktorí si nevedia nájsť zamestnanie.

O projekt je obrovský záujem. Len v prvých dvoch týždňoch sa doň zapojilo 137 zamestnávateľov a počet stále rastie. Realizovať sa má do konca tohto roka.

„Vyzerá to tak, že po takto podporovaných pracovných miestach mladých ľudí sa len tak zapráši,” povedal minister. Ako ďalej uvádza, na Slovensku je aktuálne nezamestnaných až 6 446 absolventov, avšak mladých ľudí do 29 rokov je celkovo nezamestnaných až viac ako 37-tisíc. Odhadom je, že v rámci tohto projektu by sa mohlo zamestnať 1 600 ľudí.

Určite si prečítaj:

Keď sa darí, tak sa darí. Títo Slováci a Česi nemali práve najlepší deň v práci

Kto má nárok zapojiť sa?

„Projektom cielime najmä na mladých ľudí, ktorí skončili strednú alebo vysokú školu a ešte nemajú pracovné skúsenosti. Častokrát pre nich vzniká paradoxná situácia, kedy zamestnávatelia od nich vyžadujú skúsenosti, no noví absolventi nemajú možnosť získať túto prax inde ako práve v zamestnaní,” vysvetľuje Erik Tomáš.

Do projektu sa môžu zapojiť uchádzači, ktorí sú registrovaní na úrade práce minimálne dva mesiace a ešte nemali pracovný pomer, ktorý by trval dlhšie ako šesť mesiacov po sebe. Podmienkou je aj to, že na to, aby získal zamestnávateľ príspevok, musí uchádzača zamestnať minimálne na 12 mesiacov alebo na dobu neurčitú. Rozsah musí byť najmenej polovica z klasického pracovného týždňa.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.