Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Štát už nebude žiakom na Slovensku zakazovať mobil počas vyučovania. Čo na to odborníci?

Vo vyhláške ministerstva školstva vypadol zákaz o používaní mobilov.


Koľkokrát sa ti stalo, že ti učiteľ počas vyučovania zabavil mobilný telefón? Každý z nás s tým zrejme má vlastnú skúsenosť. Ako ale píše portál TV Noviny, v tejto oblasti prichádza zmena. Štát už totiž nebude žiakom mobil na vyučovaní zakazovať.

V novej vyhláške už zákaz o používaní mobilu počas hodín nenájdeme. To ale neznamená, že mobily budú povolené plošne v každej škole. Bude totiž záležať na konkrétnom riaditeľovi, ako si pravidlá upraví. Niekto môže dať študentom v tomto ohľade väčšiu slobodu, iný byť zase prísnejší.

Prístup k používaniu mobilov sa na Slovensku líši. Niekde s nimi žiaci dokonca občas pracujú počas hodín, inde zase musia mobily ráno odovzdať do skriniek a vyzdvihnúť si ich po škole. Kto zákaz poruší, toho mobil odovzdajú jeho rodičom.

Shutterstock

Mobil ako pracovná pomôcka?

Vyhláška ministerstva školstva doteraz jasne uvádzala, že žiak mobil počas vyučovania používať nesmie. Teraz teda budú pravidlá voľnejšie. Odborníci však uvádzajú, že pre deti je lepšie, ak počas hodín nepozerajú do mobilov.

Ten totiž znižuje pozornosť a schopnosť sústrediť sa. Zuzana Molčanová, ktorá učí učiteľov pracovať s technológiami, však priznala, že v dnešnej dobe je nemožné deti od mobilov úplne odstrihnúť.

„Potrebujeme vzdelávať deti, aby začali mobily a tablety vnímať ako pracovné nástroje,“ povedala. Vypustenie zákazu mobilov z vyhlášky učiteľov aj rodičov rozdelilo. Niektorí sú radi, iní sa obávajú, že ich mobil bude rozptyľovať od učenia.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.