Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Štát varuje Slovákov pred nebezpečnou kozmetikou. Tieto produkty ti spôsobia zdravotné problémy

Skontroluj, či niektorý z produktov nepoužívaš aj ty.


Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov. Do systému Safety Gate/RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) ich nahlásili kontrolné orgány v Taliansku, Švédsku a Rumunsku. Výrobky sa môžu vyskytovať aj v Slovenskej republike. TASR o tom informoval Marek Eliáš z komunikačného odboru ÚVZ SR.

Zakázanú látku butylphenyl methylpropional obsahovalo tekuté mydlo na ruky Palmolive Hygiene-Plus, parfumovaná voda pre ženy Sexy Dentelle, krém na tvár Revitalift trattamento ricco notte, toaletná voda pre mužov Entice Play, dezodorant CK free for men, hydratačný krém Crema idratante colorata BB naturale tutti i tipi di pelle a parfum Bella Gente.

Slovenka zažila afterparty Rammsteinu. Aj slovenské kapely si vyberajú dievčatá z publika, tvrdí človek z brandže

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovenka zažila afterparty Rammsteinu. Aj slovenské kapely si vyberajú dievčatá z publika, tvrdí človek z brandže

Nahlásená bola aj toaletná voda pre mužov The Winner, tekuté mydlo Malizia sapone liquido, toaletná voda pre mužov Arrivederci pour homme, parfum Golden Concentrated Perfume, pena na holenie Palmolive men a parfumovaná voda Rose Alice. ÚVZ varuje tiež pred parfumom Bahrain Pearl concentrated perfume, Tierra del fuego a Miss sensible, parfumom pre ženy Acqua mia donna, 1999 women a Fine gold 999,9.

Poškodí nervový systém

V krémoch na zosvetlenie pokožky Orbi 20 Anti marks cream a Orbi 20 Whitening cream našli ortuť. „Ortuť sa hromadí v ľudskom organizme a môže spôsobiť poškodenie nervového systému,“ upozornil ÚVZ.

Ľudia by taktiež nemali používať krém na zosvetlenie pokožky Monobenzone cream U.S.P. 20 %, ktorý obsahuje látky hydroquinone a kyselinu salicylovú. Výrobok môže spôsobiť kožné alergie.

muž, kôš, odpad, vrece, smeti
Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.