Utorok 4.10.2022
sk
František
cz
František

Stelieš si posteľ každé ráno? Chlapík prezradil dôvod, prečo by si to robiť nemal

Tvoja mama ti asi visí ospravedlnenie.


Zhasínaj svetlá, lebo tu nie sme v kostole. Zaprav si to tričko, lebo ti prefúkne kríže. Nos papuče, lebo zima ide od nôh. A usteľ si tú posteľ, lebo… lebo. Lebo povedala. A ty si nechcel dostať papučou po hlave. Pod maminým drobnohľadom si musel dodržiavať veľa nepísaných pravidiel, no väčšina ti časom začala dávať zmysel. Ako sa však zdá, za to posledné ti dlhuje ospravedlnenie.

Roztoče. Neželaní hostia, ktorým ani len nenapadlo platiť nájom, sú súčasťou takmer každej domácnosti, a práve okamžitým stlaním postele im údajne vytváraš ideálne prostredie na množenie. Chlapík, ktorý na TikToku vystupuje ako @sherifelsahly, vo virálnom videu prezradil, prečo je to tak. Práve preto sa mu doposiaľ podarilo nazbierať takmer tri milióny zhliadnutí.

Ako sa zbaviť roztočov?

Roztoče síce neprenášajú žiadne ochorenia, napriek tomu vedia ľuďom s astmou či alergiami značne znepríjemniť život. Takže ak sa každé ráno zasoplený budíš na zvuk vlastného kýchnutia, mal by si zbystriť pozornosť. „Tento malý chrobáčik sa volá roztoč a určite žije aj v tvojej posteli. Takže pokiaľ si ju hneď ráno ustelieš, uväzníš ich v matraci, vďaka čomu sa začnú rozmnožovať,“ hovorí chalan vo videu.

Tieto drobné chrobáčiky milujú tmu, teplo a hlavne vlhkosť. Ako uvádza portál The Sleep Council, človek každú noc vyprodukuje v priemer 285 mililitrov tekutín a asi ti nemusíme vysvetľovať, kde všetka táto vlhkosť končí. Pokiaľ jej nedáš šancu odpariť sa, ostane v matraci a roztoče majú párty. Práve preto chalan vo videu namiesto stlania odporúča odhrnúť perinu nabok.

Ľudia v komentároch boli prekvapení, no nedá sa povedať, že práve v negatívnom zmysle slova. „Chcete mi povedať, že moja lenivosť je konečne na niečo dobrá?“ vyjadril sa jeden z komentujúcich. „Toto musím ukázať mame,“ napísal zase niekto ďalší. „Ha, super. Aj tak si posteľ nikdy nesteliem, tak mám na to teraz aspoň dobré odôvodnenie,“ povedal iný. A čo ty? Zvykneš si stlať posteľ každé ráno alebo to považuješ za zbytočnosť?

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť