Toto nie je žiaden feministický výlev zraneného ega. Dokonca ani snaha vykresliť ženy v tom najlepšom svetle a mužov v tom najhoršom. Toto sú jednoducho len zaužívané stereotypy o ženách, ktoré boli vedecky vyvrátené. A ľudia im aj tak veria…
1. Ženy od prírody milujú deti
Svoje či cudzie, na tom absolútne nezáleží. Pokiaľ je to drobné, upišťané a kaká to práve vtedy, keď dostane čistú plienku, žena má bytostnú potrebu to ľúbiť a ochraňovať. Je to predsa jej biologická povinnosť.
Funkcia ženy na tomto svete je jasná a daná – rodiť a vychovávať deti. Ak sa nejaká rozhodne svoj život upísať niečomu inému, automaticky je pokazená, zlá a sebecká. Minimálne v očiach spoločnosti. Veda sa na to ale pozerá inak, a podľa nej je žena, ktorá nemá rada deti, na tom tak isto ako muž, ktorý nevie hrať futbal. Nie je to štandard, ale rozhodne ani nič nenormálne.
2. Ženy sú hlúpejšie ako muži
Vyhlásenie, pri ktorom sa nejednej žene hnevom vydúvajú líca. Ešte aj teraz v dvadsiatom prvom storočí sa stále nájdu exempláre ľudskej rasy, ktoré veria, že inteligenčný kvocient priamo súvisí s pohlavnou vybavenosťou. Možno teraz príde šok či sklamanie, no nie je to tak. Kde však tento mýtus vznikol a za čo vďačíme tomu, že je nemožné sa ho striasť?
Pipky, ktorým dutinu ústnu namiesto pier lemuje botoxová štangľa malokarpatskej salámy, ženám na sláve práve nepridávajú. Ale nie je to len ich chyba. Keď ľudí veľmi zovšeobecníme, ženská časť našej populácie sa pohybuje zhruba na tej istej úrovni, čo sa týka inteligencie. Zatiaľ čo mužov možno nájsť na oboch póloch – aj extrémne hlúpych, aj extrémne múdrych. Túto teóriu overila univerzita v Chicagu a výsledky ju potvrdili.
3. Ženy sa nevedia natoľko obetovať pre prácu
Ako môže pohlavie ovplyvniť to, či je niekto od prírody flákač, alebo snaživec?! Tento mýtus pravdepodobne korení v tom, že ženy sú v prvom rade považované za matky a manželky. Tým pádom sa omnoho viac ako na kariérne výkony sústredia na fungovanie domácnosti.
Na jednej strane je to síce pravda, no na strane druhej ženy excelujú aj v multitaskingu. Vedia teda skĺbiť oboje a podávať špičkové výkony ako v kancelárii, tak aj doma za sporákom.
4. Ženy sú zbabelé
Nechceme to teraz vyťahovať, ale predsa. Ženy väčšinou nie sú tie, ktoré sa rozchádzajú cez SMSky, opúšťajú svoje nabúchané polovičky alebo si v krízových situáciách hľadajú mladšie bezproblémové milenky… to ale očividne nie je pre spoločnosť hodnoverným dôkazom zbabelosti a jej opaku.
Objasniť to pomôže výskum nemeckého vedca Fritza Reimanna. Tomu sa totiž podarilo zistiť, že ženy nemajú dobrý nos na nebezpečné situácie. To znamená, že keď nevedia, že im hrozí nebezpečenstvo, tak sa toho neboja.
5. Ženy milujú žiarivé, trblietavé veci
Niektoré nepochybne áno. Tie by boli schopné za diamantový náhrdelník aj vraždiť a za jeho atrapu z bižutérie aspoň zahodiť súdnosť a nohavičky. No nie všetky. Aj napriek tomu sa trblietky v našich šatníkoch vyskytujú pomerne hojne. Prečo?
Odpoveď je jednoduchšia, ako si myslíte. Ak chytá rybár rybu na udicu, väčšinou ako návnadu použije červíka. Nie preto, že by sa on sám vyžíval v konzumácii vrtiaceho sa slizkého živočícha, ale preto, že predpokladá, že si na ňom ryby pochutnajú. Toto isté sa dá aplikovať aj na ženy a trblietky.
6. Žien je na svete oveľa viac ako mužov
Ak nepočítame krajiny ako Čína či India, na každých sto novonarodených žien v priemere pripadá stopäť novonarodených chlapcov. Deficit nežného pohlavia sa za posledných 50 rokov stal pomerne veľkým problémom takmer každej svetovej krajiny. A hoci sú niektoré oblasti, kde je žien viac ako mužov, vo väčšine je to spôsobené vysokým počtom mužských úmrtí.
7. Ženy sú slabšie a nevedia sa prispôsobiť
Muž je vždy vykresľovaný ako ten alfa samec, ktorý prežije aj v tých najtvrdších podmienkach a ani sa pri tom nezapotí. V skutočnosti je to podľa štúdií však žena, ktorá sa dokáže aj v nepríjemnej situácii pomerne rýchlo aklimatizovať.
8. Ženy žijú dlhšie
Poznáte tú frázu z Denníka princeznej – „Kráľovná nikdy nemešká, to len všetci ostatní prišli príliš skoro“? Toto sa dá implementovať aj na dĺžku našich životov. Tak absurdne, ako to znie, tak je to jednoducho pravda. Ženy nežijú dlhšie. To len muži príliš skoro umierajú.
Keď vezmeme do úvahy fakt, že reč je o bytostiach, ktoré nepovažujú za dôležité vypnúť niečo zo zásuvky predtým, ako to začnú opravovať, tak to aj celkom dáva zmysel…
9. Ženy presadili monogamné manželstvá
Monogamné manželstvá alebo inými slovami zväzok medzi jednou ženou a jedným mužom. To musel byť určite ženský výmysel, však? Pravda je taká, že muži, ktorí disponovali dostatočnými financiami, nemali s polygamiou absolútne žiadny problém. Iný pohľad na to mali chudobnejší muži, ktorí kvôli svojej bohatej konkurencii ostali na ocot.
Ženy si radšej vybrali partnera, ktorý sa o ne dokázal postarať, aj na úkor toho, že asi nebudú v jeho živote jediné. Z toho plynulo, že zatiaľ čo mal jeden muž doma inú žienku na každý deň v mesiaci, druhý nemal do čoho pichnúť. Takže nie, idea monogamných manželstiev nevznikla v hlave ženy, ktorá chcela byť jedinečná, ale v hlave odmietnutého chlapa.
10. Ženy sú čistotnejšie
Kto niekedy navštívil ženské verejné toalety, musí na sto percent vedieť, že toto je lož ako mraky. Nechápeme, ako môže jedna distingvovaná dáma nechať po sebe na hajzli takúto spúšť.
Problém nie je v samotnom h*vne, lebo keď volá príroda, tak jednoducho musíš robiť, čo ti črevo káže. A nie vždy sú tieto pochody kontrolovateľné. Ale čo konkrétne ti bráni v tom, aby si sa otočila, chytila do ruky záchodovú kefu a ten svoj bordel trochu očistila?!