Steve Jobs žije? Fotografia z Egyptu viedla ku vzniku konšpiračnej teórie

Žeby známi ľudia nikdy nezomierali?

Zdroj: matt buchanan / commons.wikimedia.org

Čo by to bol za týždeň, ak by internet nepriniesol aspoň jednu bizarnú konšpiračnú teóriu? Úmrtia známych ľudí, ktoré sa v skutočnosti nestali, sú vždy vďačným motívom a tentoraz sa vlastnej teórie o fingovanej smrti dočkal aj Steve Jobs, technologický vizionár z Apple.

Na Reddite sa objavila fotografia „Steve Jobs sa ukrýva v Egypte potom, čo nafingoval svoju smrť“. Príspevok získal poriadnu pozornosť a neunikol ani prívržencom konšpiračných teórií. Nie je známe presné miesto a čas, kedy bola vyhotovená.

Steve Jobs hiding in Egypt after faking his death from pics

Kým väčšina ľudí to celé berie ako žart (Kde má svoj čierny rolák? Prečo nemá Apple Watch?), našli sa aj takí, ktorých nesmierna podoba šokovala a boli by schopní uveriť tomu, že ide skutočne o Jobsa. Veľmi presvedčivo na nich zapôsobili okuliare a tá charakteristická vec, čo robí so svojou rukou.

Jobsov biologický otec bol Sýrčan, na čo sa môžeme pozrieť z dvoch uhlov: buď to použijeme ako argument na podporu teórie a povieme si, že to Jobsa kvôli tomu prirodzene ťahá do blízkovýchodného regiónu. Presvedčivejšie znie myšlienka, že keď v jednej arabskej krajine pri Stredozemnom mori sa rodia ľudia, ktorí vyzerajú ako Jobs, tak aj v druhej arabskej krajine pri Stredozemnom mori môžu žiť ľudia, ktorí sa na neho podobajú.

Asi najpresvedčivejší argument, ktorý označuje teóriu za hlúposť, je ten, že ak by Jobs žil, nenechal by Apple uberať sa smerom, akým sa uberá. Mnohí fanúšikovia značky zažívajú po Jobsovej smrti v roku 2011 pocity sklamania a zdá sa im, že firma už neprináša skutočné inovácie.

Zdroj: unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ilustrácie rovnako znejúcich anglických slov, ktorých význam si často zamieňame

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME