Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Veľké sociálne médiá, ako Facebook a Youtube, často stretávajú škandály, súvisiace s odstraňovaním užívateľského obsahu aj za úplne triviálne nedostatky. Je preto celkom prirodzené, že tvorcovia sú veľmi otvorení novým platformám.

Posledných pár týždňov sa viac pozornosti dostáva sieti StoryFire, ktorá vznikla ešte v roku 2017. StoryFire sľubuje alternatívu Youtube, ktorá má byť oveľa slobodnejšia a nezávislejšia. Za projektom stojí bývalý youtuber McJuggernuggets, ktorý sa sám stal obeťou youtubovskej čistky.

https://www.facebook.com/StoryFire/photos/a.1823502220994396/3494885133856088/?type=3&theater

Videá nemôže pridávať len tak hocikto

Hlavným obsahom na StoryFire sú videá, ktoré fungujú podobne ako na Youtube či iných weboch. Nelíšia sa ani obsahom. Oproti Youtube je tu jeden veľký rozdiel – video nemôže pridať len tak ktokoľvek. Funkcia pridávania videí sa sprístupní len po absolvovaní „pohovoru“. Užívateľ musí vyplniť množstvo papierovačiek a zaslať ukážku tvorby a až po schválení adminmi môže publikovať videá.

https://storyfire.com/

Príbehy, na aké nie sme zvyknutí

Dosť originálne pôsobia krátke písané príbehy Strikes, ktoré vyzerajú ako spoločné dieťa tweetu a greentextov z 4chanu. Po otvorení sa ti zobrazí vždy len jeden odstavec príbehu a klepnutiami sa ti odkrývajú ďalšie. Týmto spôsobom sa dá výborne kontrolovať tempo príbehu, čo nachádza skvelé využitie pri komédii či horore – dvoch žánroch, pre ktoré je potrebné udržať čitateľa v pozore až do konca.

Prehľadné rebríčky

StoryFire kladie veľký dôraz na komunitného ducha a rovno na úvodnej stránke sa môžeme stretnúť s viacerými rebríčkami. Užívatelia majú prehľad o tom, ktorí tvorcovia sú celkovo najpopulárnejší, zároveň sa stretávajú s novými tvárami, ktorých hviezda je na vzostupe. Zvýraznené sú aj účty, ktoré zhliadli najviac videí a prečítali najviac článkov.

Odmena menom Blaze points

Ďalším zaujímavým prvkom na tejto sieti sú takzvané Blaze points. Tieto body predstavujú virtuálnu menu, ktorú užívateľ môže získať za rôzne činnosti. Dostávaš ich za sledovanie obsahu alebo si ich môžeš zakúpiť za reálne peniaze. Na čo sa Blaze používajú? Slúžia na odomknutie prémiového obsahu, či na propagáciu vlastnej tvorby. Zároveň ich môžeš poslať druhému užívateľovi ako symbol vďaky.

https://storyfire.com/

V dobe, keď zopár technologických gigantov ovláda väčšinu sociálnych sietí a internetových médií, nie je určite na zahodenie, ak vzniknú menšie alternatívne služby. StoryFire je veľmi ambicióznym projektom a možno už v najbližších týždňoch sa mu podarí zaradiť sa medzi veľkých hráčov. V nepredvídateľnom svete internetu by to bol veľký úspech.

Zdroj: storyfire.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.