Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Stovky rokov utajená sexuálna príručka inštruuje, ako nesplodiť dieťa s chlpatými, tučnými perami

Zaujímavý pohľad na sexualitu v 17. a 18. storočí.


Kniha Aristotelovo majstrovské dielo je ilustrovaná príručka správneho sexu, spôsobov, ako splodiť želané pohlavie na obraz jeho stvoriteľa, či praktík pre pôrodníčky. Kniha bola populárna v novovekom Anglicku až do 19. storočia. Prvýkrát vyšla v roku 1684, jej autorom (autormi) je subjekt vystupujúci pod menom Aristoteles.

Dôvod voľby tohto pseudonymu vychádza zo skutočnosti, že Aristotela považovali za odborníka na sex a reprodukciu. Posledné tretie redigované vydanie vyšlo v roku 1720. Potom ju na dlhé roky zakázali až do 60. rokov 20. storočia najmä pre rasistický obsah, odkazy na beštialitu a šokujúce praktiky pri obcovaní.

„Okrem iného obsahuje drevorezové ilustrácie monštier, ktoré splodili ženy neprirodzeným smilstvom so zvermi, ako napríklad žena súložiaca so psom,“ vysvetľuje oceňovateľ kníh a rukopisov Jim Spencer.

Zaujímavosťou je, že na rozdiel od mnohých neskorších textov kniha uznávala sexuálne potešenie žien. To je niečo, čo ľudia v neskorších storočiach často bagatelizovali po tom, čo sa zvýšila popularita mužských pôrodných asistentov a otvorené rozhovory o sexe sa stali menej bežnými.

Rady a postupy, ktoré pri kopulácii radno dodržiavať

Sex mohli mať len ľudia, ktorí si vymenili manželské sľuby. Okrem toho, že manželstvo pokladali za smrteľne dôležité, najmä v stredoveku mohol byť nezdržanlivý odvážlivec popravený vypitvaním.

Primárnou funkciou sexu bolo počatie. Pre každého muža a ženu, ktorí majú k sebe blízko, je dôležitá myseľ a predstavivosť počas aktu. Údajne ovplyvňuje vzhľad budúceho dieťa. Kniha apeluje najmä na ženy, aby sa na svojich manželov celý čas pozerali a mysleli len na jeho telo, aby sa potomok na neho podobal.

V texte stojí, že ak žena vrhá oči na neforemné telá, sila predstavivosti by mohla splodiť dieťa s chlpatými, tukovými či zakrpatenými perami alebo pokrčenými ústami. Súčasťou sú tiež ilustrácie chlpatého čierneho dieťaťa so špagátom (chvostom) v hlave, ktoré sa narodilo preto, že žena pri súloži myslela na černocha.

Skostnatenosť názorov danej doby obviňuje z hendikepu detí ich matky, ktoré pri styku mysleli na hlúposti, prípadne obcovali so zvermi. Takéto názory však neprekvapujú, keďže kniha bola písaná v čase, keď v Anglicku stále kántrili ženy za čarodejníctvo.

Príručka obsahuje niekoľko ilustrácií tvorov podobných šelmám vrátane muža s huňatým psím chvostom. Odkazuje aj na monštrum, ktoré sa narodilo v talianskej Ravenne na začiatku 16. storočia ako výsledok špinavej a skorumpovanej náklonnosti ženy.

Mohlo by ťa zaujímať:

Tomy Kotty sa po štyroch mesiacoch vyjadril k týraniu Ráchel. Jeho verzia osudného večera je v niečom iná

„Sklony slúžky v manželstve možno poznať podľa viacerých symptómov. Keď prídu do puberty, začnú im tiecť prirodzené šťavy (krv) zatraktívňujúce ich telá, ktoré vypaľujú mužom do mysle.“

Mužom káže, aby po skončení aktu, ktorý vyžaduje príroda, prejavili empatiu, dožičili žene náležitú starostlivosť a poležali ešte hodinu v jej objatí. Je to dôležité aj preto, aby sa uistili, že ich darovaná hmota nevytečie alebo sa nepomieša so semenom monštra.

Stovky rokov utajená sexuálna príručka inštruuje ako nesplodiť dieťa s chlpatými tučnými perami
Wikipedia

Aby si páni dopriali čo najväčší sexuálny pôžitok a mali veľa materiálu na rozmnožovanie, odporúča jesť vajcia a veľa mäsa najmä z vrabcov, drozdov, jarabíc, vtákov chytajúcich komáre, malých holúbät či paštrnák, zázvor a repu.

Rady, ako splodiť požadované pohlavie

Chceš dievča? Po sexe by si budúca matka mala ľahnúť na ľavú stranu tesne k manželovi. Ideálne, ak je Mesiac v úbytku a Slnko vo Váhach či Vodnárovi.

Pre splodenie chlapca má tesne po sexe líhať napravo a plodiť, keď je Slnko v Levovi a Mesiac v Panne, Škorpiónovi alebo Strelcovi.

Kniha neopomína ani chamtivé túžby tehotných žien bažiacich po veciach, ktoré sú v rozpore s odporúčanými živinami ako uhlie, odpadky, krieda, klince, koža, ľudské či konské mäso.

V čase, keď bola kniha populárnou novinkou, ju bolo možné prirovnať k pornočasopisom, ktoré tínedžeri kradli rodičom a tajne si v nich listovali. V roku 2018 sa jeden exemplár vydražil za 15 000 libier, ďalší sa predal za 22 500 libier.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.