Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Štrajk hercov môže potrvať až do roku 2024. Žiadna dohoda sa nečrtá

Štúdiá zvažujú presuny premiér očakávaných trhákov.


V Hollywoode už skoro tri mesiace prebieha štrajk scenáristov. To okrem iného znamená, že produkcia rôznych talkshow, filmov či seriálov sa zastavila. Pred viac ako týždňom sa navyše k scenáristom pridali aj herci.

To situáciu v Hollywoode ešte viac skomplikovalo a dokonca reálne hrozí aj odklad premiér očakávaných tohtoročných trhákov. Ako píše aj portál The Sydney Morning Herald, vôbec sa pritom nezdá, že by sa kríza mala v dohľadnej dobe vyriešiť.

Aj napriek tomu, že prebehlo niekoľko vyjednávaní, štrajkujúci a štúdiá zatiaľ spoločnú reč nenašli. Herci a scenáristi žiadajú lepšie platy, podiely zo streamu a tiež záväzok, že nebudú nahradení umelou inteligenciou. Herci pritom vyhlásili, že sa neuspokoja len s čiastkovými návrhmi a sú odhodlaní štrajkovať dovtedy, kým ich podmienky nebudú splnené.

Hlavný vyjednávač organizácie Screen Actors Guild (SAG) Duncan Crabtree-Ireland v nedávnom rozhovore pre austrálske médiá uviedol, že herci neustúpia. Podľa neho sa tak môže stať, že štrajk sa natiahne až do roku 2024. Odhadol tiež, že k dohode by mohlo prísť v januári či februári budúceho roku.

filmy, filmy a seriály, odklad premiéry, štrajk scenáristov, štrajk hercov, štrajk, Hollywood, rok 2024
MovieStillsDB / Warner Bros.

Herci neustúpia

„Nebudeme robiť kompromisy v základných princípoch spravodlivosti, za ktoré naši zamestnanci bojujú,“ zdôraznil Crabtree-Ireland. Dodal tiež, že momentálne žiadne rokovania neprebiehajú. Organizácia Alliance of Motion Picutre and Television Producers (AMPTP) vraj nedala najavo ani záujem o to, že chce rokovať.

„Poslal som AMPTP list, v ktorom som ich formálne informoval o štrajku, ale okrem toho medzi nami neprebehla žiadna priama komunikácia,“ podotkol. „Samozrejme, vždy existujú alternatívne komunikačné kanály, tie však doteraz nefungovali.“

Dočkáme sa druhej Duny až budúci rok? Štúdio zvažuje odsun premiéry

Mohlo by ťa zaujímať:

Dočkáme sa druhej Duny až budúci rok? Štúdio zvažuje odsun premiéry

Prognóza je teda dosť pesimistická a žiadna dohoda na obzore nie je. Zdá sa teda, že megahity, ktoré sme si mali užiť ešte tento rok, sa zrejme naozaj dočkajú posunu premiéry. Podľa nových informácií o podobnom kroku neuvažuje len spoločnosť Warner Bros., ale aj štúdio Disney.

filmy, filmy a seriály, odklad premiéry, štrajk scenáristov, štrajk hercov, štrajk, Hollywood, rok 2024
MovieStillsDB / Warner Bros.

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.