Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Stránka P*rnHub, ktorá je známa šteklivým obsahom pre dospelých, má problémy. Nečakane ju totiž zažalovala svetoznáma umelecká galéria Louvre v Paríži a podobnými krokmi sa vyhráža aj galéria Uffizi vo Florencii. Čo je vlastne vo veci? Ako píše napríklad aj portál Unilad, známa stránka pre dospelých svojim fanúšikom v týchto dňoch ponúkla novú aplikáciu s názvom Show Me N*des.

Tá obsahuje prerábky slávnych malieb od legendárnych výtvarníkov v podaní skupiny My Sweet Apple. Zároveň sa jej používatelia dozvedia niečo aj o samotných maľbách. Väčšinou sa, pravdaže, vyberajú najrôznejšie pikantnosti, ktoré majú ľudí poriadne rozdráždiť.

Galérie z tohto nápadu nie sú nadšené

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o neškodnú zábavku, avšak ako sme spomenuli v úvode, umelecké galérie, ktoré originálne maľby vlastnia, z tejto aplikácie radosť nemajú. Podľa nich sa P*rnHub dopúšťa porušovania autorských práv. Galéria Louvre do celej situácie zapojila právnikov, pričom galéria Uffizi upozornila, že o tejto aplikácii ju nikto dopredu neinformoval a jej autori si nevyžiadali súhlas, aby mohli konkrétne maľby použiť a „prerobiť“ po svojom.

„V Taliansku kódex kultúrneho dedičstva stanovuje, že na použitie obrázkov z múzea alebo komprimovaných diel na komerčné účely je potrebné povolenie,“ píše sa v oficiálnom vyhlásení. „To zároveň reguluje metódy používania a stanovuje aj poplatok, ktorý sa musí zaplatiť. Najprv ale musí múzeum vydať povolenie, a v tomto prípade by ho vydalo len ťažko.“

Profimedia

Uvidíme teda, či sa celý spor podarí vyriešiť, alebo napokon stránka pre dospelých svoju aplikáciu stiahne z obehu.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť