Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Pre väčšinu študentov znamenajú sviatky nielen obdobie oddychu a prejedania sa, ale aj kŕmenia svojho mozgu. Niekto už skúškové začal dávno pred sviatkami a niekoho to ešte len čaká. Najväčším nepriateľom študentov je prokrastinácia a občas aj obyčajná biela stena. Človek si v tomto ťažkom období nevyberá, čo odpúta jeho pozornosť.

Či už chceš na chvíľu nechať oddychovať svoj mozog alebo sa zase len vyhýbaš učeniu, prípadne sa nudíš, môžeš svoj čas stráviť aj na týchto webových stránkach. Ak ti príde ako študentovi už trochu prehnané pozorovať pavučinu v rohu miestnosti a začínajú ťa žrať výčitky svedomia, tak si pozri niektoré z týchto webových stránok.

Dobre oblečené zvieratká 

V prípade, že si sa doteraz učil a bol si veľmi silno sústredený, tak si na chvíľu môžeš dovoliť svoju pozornosť venovať týmto rozkošným stvoreniam. Alebo skôr chúďatkám?

Nerob nič dve minúty 

Zrazu je ničnerobenie nejaké komplikované, čo?

Vyfackaj muža úhorom 

Čo môže lepšie odbúravať stres, ako môcť niekoho vyfackať? Dokonca úhorom. V slow motion.

Zaspievaj si s lamami

Keď už nepomáha ani čokoláda a ginko a energetické nápoje ti tečú ušami, tak si zaspievaj s lamami. Pozor, je to návykové.

Nájdi neviditeľnú kravu 

Je to skoro ako míny. Na bielej ploche hľadáš neviditeľnú kravu tak, že podídeš kurzorom na rôzne miesta hracej plochy. Uisti sa, že máš zapnutý zvuk, inak hra nemá význam.

Astronomický snímok na každý deň 

Ak máš rád vesmír, tak toto bude jedna z tvojich obľúbených stránok. Každý deň na nej nájdeš nejakú novú fotografiu vesmíru s krátkym popisom, čo sa na obrázku nachádza. Veľmi poučné.

Zahraj sa na umelca 

Nepotrebuješ sa babrať so štetcami a plátnom. Stačí ti pár kliknutí a pohybov myšou a budeš sa cítiť ako novodobý umelec. Nieže ťa to začne príliš baviť a vykašleš sa na školu s tým, že sa dáš na dráhu nezávislého umelca.

Zahraj sa na hudobníka 

Ak ti je viac po chuti hudba, tak by si určite nemal vynechať práve túto stránku. Zabaví ťa a ani nebudeš vedieť ako, bude druhý deň.

Uhádni, kde sa nachádzaš 

Túto hru si možno zahráš aj po Silvestri, ale táto je trochu iná. Jej princíp spočíva v tom, že ťa Google mapy hodia kdekoľvek vo svete a tvojou úlohou je podľa okolia a možných indícií zistiť, kde sa nachádzaš. Môžeš hrať sám, ale aj proti iným ľuďom.

Uč sa a pomáhaj 

Prokrastinácia sa nám síce spája s negatívnym podtónom, no vôbec to tak byť nemusí. Na tejto stránke si môžeš precvičiť svoje vedomosti a za každú správnu odpoveď získaš desať zrniek ryže pre niekoho prostredníctvom Svetového potravinového programu Organizácie Spojených národov.

Bodka na záver 

Ak si ešte nevidel dostatočné množstvo zbytočných webov, tak stačí kliknúť na túto stránku a môžeš sa medzi nimi doslova prehrabávať.

My sme ťa upozornili. Teraz nemudruj, že ti máme vrátiť tvojich drahocenných päť minút. Narábaj so svojím časom podľa vlastného uváženia. Aby si nepovedal, že sme hnusáci, pozri si naše tipy, ktoré ti pomôžu s učením.

Titulná fotka: Marie Vorländer


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť