Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú

Druckera na sneme Hlasu Pellegrini navrhne ako člena predsedníctva.


Mimoparlamentné strany Hlas-SD a Dobrá voľba sa spájajú. Viacerí členovia Dobrej voľby vstúpia do Hlasu. Dobrá voľba má postupne zaniknúť. Predsedovia strán Peter Pellegrini a Tomáš Drucker na piatkovej tlačovej konferencii podpísali dohodu, ktorú majú ešte ratifikovať aj najvyššie orgány strán.

„Pôjde tu o reálne spojenie sa, keď po celom proces bude strana Hlas kandidovať do parlamentu, kde na kandidátnej listine budú nominanti a už v tom čase bývalí členovia Dobrej voľby,“ povedal Pellegrini s tým, že platformy sa vytvárať nebudú.

Pellegrini je podľa vlastných slov presvedčený, že členovia Dobrej voľby budú dobrou a profesionálnou posilou. Avizuje, že Druckera na sneme Hlasu navrhne ako člena predsedníctva. Drucker by sa tak podľa neho stal členom najvyššieho vedenia strany, čím by mu prislúchalo aj významné miesto na kandidátnej listine do septembrových parlamentných volieb.

TASR

Drucker ocenil, že od Pellegriniho dostal ponuku na spojenie sa. „Myslím si, že sa so stranou Hlas zhodujeme v programových otázkach veľmi široko,“ skonštatoval. Dobrá voľba sa bude podľa jeho slov na kampani podieľať aj finančne. „Prostriedky, ktoré Dobrá voľba má, môžu predstavovať maximálne asi desať percent kampane,“ povedal Pellegrini.

Drucker aj Pellegrini sa zhodli, že ambíciou Hlasu-SD je vyhrať parlamentné voľby. „Budeme bojovať za čo najväčšiu priazeň ľudí. Budeme mať a máme ambíciu vyhrať parlamentné voľby, aby sme mohli my rozhodnúť, aká vláda bude riadiť krajinu,“ dodal Pellegrini.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje