10 strašidelných stránok Wikipédie, po ktorých sa ti nebude ľahko zaspávať (2. časť)

Realita dokáže byť často desivejšia než ten najlepší filmový horor.

Zdroj: © Profimedia

Jednu várku strašidelných, mrazivých a vyslovene hororových stránok, ktoré nájdeš na Wikipédii, sme ti už priniesli (nájdeš ju tu). Pre úspech sa teraz vraciame s pokračovaním. Aj tentoraz ti predstavíme hneď 10 desivých článkov z Wikipédie, ktoré ti na dobrom spánku určite nepridajú.

1. Vrahovia z močiarov

Vrahovia z močiarov bolo označenie britskej tlače pre dvoch sériových vrahov Iana Bradyho a jeho partnerku Myru Hindley. Tí v rokoch 1963 1965 zavraždili päť detí a pochovali ich v močiaroch Saddleworth. Minimálne štyri obete boli sexuálne napadnuté a mučené. Dvojica bola odsúdená na doživotie. Hindley zomrela v roku 2002 ako 60-ročná a Brady v roku 2017 ako 79-ročný.

Profimedia

2. Charles Domery

Charles Domery bol poľský vojak, ktorý slúžil v pruských a francúzskych vojskách a vyznačoval sa niečím na prvý pohľad neškodným: obrovským apetítom. V tomto prípade však išlo o neuveriteľný extrém. Domery totiž musel stále jesť, a to doslova čokoľvek. Uvádza sa, že v čase, keď nebolo dostatok jedla, dokázal zjesť za rok 174 túlavých mačiek a každý deň viac ako dva kilogramy trávy.

Jedol surové zvieracie mäso a dokonca sa uchýlil aj ku kanibalizmu.

3. Amelia Dyer

Amelia Dyer je označovaná za jednu z najhorších sériových vrahýň histórie. Predpokladá sa, že zavraždila stovky novorodencov. Jej obetí mohlo byť viac než 400. V roku 1896 bola popravená.

Profimedia

4. Údajné zahliadnutia UFO

UFO, teda neidentifikovateľný lietajúci objekt, nie je fenoménom len nedávnej histórie. Táto stránka ti poskytne prehľad svedkov, ktorí tvrdili, že na oblohe videli zvláštne predmety. Úplne prvý prípad siaha do roku 1440 pred naším letopočtom.

5. Kolónia Roanoke

Kolónia Roanoke bola vôbec prvou anglickou kolóniou na americkom kontinente. Bola vytvorená v roku 1585. Jej obyvatelia však približne v roku 1587 bez stopy zmizli. Na objasnenie tejto hádanky vzniklo mnoho teórií, ale prípad Roanoke ostáva dodnes záhadou.

William Ludwell Sheppard/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Roanoke_Colony#/media/File:A_popular_history_of_the_United_States_-_from_the_first_discovery_of_the_western_hemisphere_by_the_Northmen,_to_the_end_of_the_first_century_of_the_union_of_the_states;_preceded_by_a_sketch_of_the_(14781233224).jpg)

6. Vražda Sylvie Likens

Vražda 16-ročnej Sylvie Likens bola prokurátormi a sudcami považovaná za „najbeštiálnejší, najsadistickejší a najdiabolskejší zločin v histórii Ameriky“. Sylvia Likens a jej sestra Jenny po dohode s rodičmi (pracovníkmi cirkusu) ostali v opatere ženy menom Gertrude Baniszewski. Tá mala ďalších sedem vlastných detí, o ktoré sa starala sama.

Pobyt sa však pre sestry, najmä pre Sylviu, zmenil na peklo. Gertrude ju začala týrať, mučiť, ponižovať, a to všetko za spolupráce všetkých jej detí. Sylvia strávila väčšinu času zviazaná v pivnici, bolo jej odopierané jedlo a ostatné deti z okolia ju pravidelne chodili mučiť a biť. Zomrela 26. októbra 1965. Mala len 16 rokov.

Gertrude Baniszewski bola odsúdená na doživotie a vysoké tresty dostali aj ďalší komplici. Braniszewski bola v roku 1985 prepustená na podmienku a v roku 1990 zomrela ako 61-ročná na rakovinu pľúc.

7. Zoznam kryptidov

V serióznych vedeckých kruhoch je kryptozoológia považovaná za pseudovedu. Zaoberá sa výskumom možnej existencie takzvaných kryptidov, teda bájnych a mytologických zvierat a bytostí. Spadá pod ňu skúmanie takých tvorov, ako je napríklad Bigfoot, Lochnesská príšera či Yeti.

Na tejto stránke nájdeš prehľadný zoznam najrôznejších kryptidov a mytologických potvor, ktoré údajne videli aj svedkovia.

Profimedia

8. Vražda Džunko Furuta

Čítanie o vražde mladej Japonky Džunko Furuta rozhodne nie je čítaním pre slabé povahy. V niektorých aspektoch sa podobá prípadu Sylvie Likens, ktorý sme spomenuli vyššie. Furuta bola v roku 1988 unesená Miyanom Hiroshim a Nobuharuom Minatom. Následne ju držali v Minatovom dome, kde bola pravidelne znásilňovaná, mučená a bitá.

Predpokladá sa, že jej únoscovia ju znásilnili viac ako 400-krát. O šialenom týraní mladého dievčaťa vedelo približne 100 ľudí, ale nikto jej nepomohol ani neupozornil políciu. Džunko Furuta napokon 4. januára 1989 zomrela. Mala 17 rokov. Jej vrahovia sa postavili pred súd, ale napriek brutalite činu dostali smiešne nízke tresty. Miyano Hiroshi bol odsúdený na 20 rokov, ostatní dostali nižšie tresty (od 5 do 9 rokov väzenia).

9. Jack Rozparovač

Jack Rozparovač je prezývka vraha, ktorý v jesenných mesiacoch roku 1888 v chudobnej londýnskej štvrti Whitechapel zavraždil minimálne päť prostitútok (obetí však mohlo byť viac). Jeho totožnosť je neznáma a nikdy sa ho nepodarilo chytiť.

Vzniklo obrovské množstvo teórií a domnienok o podozrivých, ale dodnes neexistuje žiadny definitívny dôkaz, ktorý by spoľahlivo dokázal túto záhadu rozlúsknuť a odhaliť skutočnú identitu vraha. Samostatný článok o 5 podozrivých, ktorí mohli byť Jack Rozparovač, nájdeš tu.

Profimedia

10. D. B. Cooper

Pod falošným menom Dan Cooper je známy dodnes neidentifikovaný muž, ktorý v roku 1971 uniesol lietadlo Boeing 727. Ako výkupné si vyžiadal 200-tisíc dolárov, ktoré aj dostal. Následne  vyskočil s padákom z lietadla. Odvtedy sa po ňom zľahla zem. Nikdy nebolo vypátrané jeho skutočné meno a polícii ani FBI sa nepodarilo nájsť ani samotného Coopera či jeho telo. Samostatný článok o tomto záhadnom mužovi nájdeš tu.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
39
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
34
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Krásne, ale aj netradičné vianočné destinácie, do ktorých sa zamilujete


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME