Strasti a útrapy človeka, ktorý žije na dedine. Toto ľudia z mesta nepochopia

Keď ideš do obchodu, nevieš, či tam nájdeš vôbec šunku, nieto ešte banány.

Život na dedine môže byť na jednej strane pokojný a príjemný, nie tak rušný ako v meste, no na druhej strane, má aj svoje zlé stránky. Mnohé veci si ľudia, ktorí sú z mesta, ani nevedia predstaviť.

To, že obchody nie sú otvorené nonstop a na každom kroku, že ak chceš čerstvé pečivo, tak poň musíš ísť skoro ráno, inak je možné, že sa ti neujde a mnoho ďalších vecí. V prípade, že žiješ alebo si žil na dedine, určite si sa aj ty stretával s týmito „problémami“.

Obchody nie sú otvorené nonstop

Striktné otváracie hodiny, ktoré len málokedy zasahujú aj do víkendu. Ak aj, tak jedine do krátkych doobedných časov. Takže, ak si chceš nakúpiť, musíš si dobre premyslieť, v akom čase sa vyberieš do obchodu. Niekedy záleží aj na dni, lebo tovar v obchode sa rýchlo vypredá.

V piatok poobede môžeš očakávať na mäsových pultoch akurát tak oschnuté detské salámy. Čakať nejaký exkluzívny tovar v obchode ako napríklad mango, občas aj obyčajné banány, je niekedy čistá utópia.

Thanos Pal, Unsplash

Pečivo sa v obchode dokáže minúť

Nie je to tak, že si prídeš v ktorúkoľvek hodinu a nájdeš tam čerstvé pečivo, vytiahnuté práve z pece. Ak máte v dedine nebodaj nejaké slávnosti, tak musíš kúpiť chlieb tri dni dopredu a jeden strčiť do mrazničky, inak nemáš šancu. Jedine, že by si si ho sám upiekol. Ale darmo, dať si čerstvo upečený rožok z pekárne po ceste zo zábavy je tiež na nezaplatenie.

Amy Syiek, Unsplash

Dedina je horšia ako otvorený účet na Instagrame

V dedine o tebe vedia všetci všetko. Či máš frajera, akú má veľkosť nohy aj prirodzenia, kedy sa chystá svadba, aj keď sa možno ešte ani nechystá. Dedina je miesto, kde nič neutajíš. Občas sa však o sebe dozvedáš aj veci, vzhľadom na nedostatky v informačných zdrojoch, ktoré si absolútne netušil.

Namiesto toho, že chodíš vysedávať na tribúnu miestneho futbalového ihriska, to, že chodíš mladým futbalistom do šatne. True story. Na takýchto miestach si preto treba dávať veľký pozor, čo robíš, s kým to robíš a kde to robíš. Jedno malinké semienko dokáže zasadiť celú lúku lží a ohováračiek, z ktorých sa s radosťou nakŕmi celá dedina. Nebodaj sa ti bude dariť? Tak to ti nikto nedaruje.

pexels (https://www.pexels.com/photo/adult-age-elderly-enjoyment-272864/)

Jediné miesto, kam môžeš ísť s kamarátmi, sú krčmy

Zabudni na kaviarne, putiky, podniky a iné srandičky. Jediné, čo máš vo svojej dedine na výber, sú väčšinou krčmy. Tých je tam niekedy na počet obyvateľov neprimerané množstvo. Aspoň si môžeš dať tour de bar. Trikrát.

Výhodou dedín je fakt, že minieš akurát tak 20 eur a ešte sa možno dobre najbeš. V prípade rozvinutejších dedín v nej máte nejakú „reštauráciu“, kde robia bezkonkurenčne najlepšiu a najlacnejšiu pizzu a vždy si ju s radosťou dáš.

Eneida Nieves, Pexels

Niekedy ťa budia zvláštne veci

Ak to nie sú práve kohúty či mačky, ktoré sa pária, tak je dosť možné, že sa cez víkendové ráno zobudíš na cirkulárku, vŕtačky alebo kosačky. Na dedine to jednoducho stále žije a stále treba niečo robiť. Ten horší prípad je, keď sa budíš na nejaký neznesiteľný smrad, lebo susedia vyťahujú žumpu. Občas to môže byť aj sused alebo nejaký pocestný, na dedine jednoducho nikdy nevieš.

Pâmela Lima, Unsplash

Aj napriek týmto občasným strastiam je život na dedine super. Predchádzajúce vety berte len ako úsmevné príhody, ktoré jednoducho ľudia z mesta nepochopia.

Titulná fotka: pixabay

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Oscary sú rozdané. Najlepším filmom sa stala road-movie Zelená kniha

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME