Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.3.2023
sk
Emanuel
cz
Emanuel

Keď sa človeku stratí jeho verný zvierací kamarát, je to vždy nepríjemné. Nie vždy majú totiž tieto prípady šťastný koniec. Aj v prípade dvojročného teriéra Pabla sa jeho majitelia obávali najhoršieho. Ako píše portál Pledge Times, psík sa stratil francúzskemu manželskému páru na výlete v Alpách.

Manželia si vyrazili do Talianska karavanom a po prenocovaní na spiatočnej ceste zistili, že ich teriér s nimi nie je. Okamžite sa pustili do hľadania, ktoré ale neprinieslo výsledok. Manželia sa teda rozhodli ostať na mieste ešte niekoľko dní pre prípad, že by sa Pablo vrátil. Ale nestalo sa tak.

Shutterstock

Psík našiel cestu domov

Asi nikoho neprekvapí, že manželia sa pomaly začali zmierovať s možnosťou, že svojho miláčika už asi nikdy nenájdu. Lenže potom sa stalo niečo, čo ich absolútne šokovalo. Skontaktovala sa s nimi ich známa, ktorá im počas ich neprítomnosti strážila dom v meste Nimes. Poslala im fotografiu, na ktorej v rukách drží strateného Pabla!

Psík z Álp prešiel celú cestu domov úplne sám, čo predstavovalo asi 380 kilometrov. Ako povedala jeho majiteľka, Pablo bol síce trochu pochudnutý, ale inak sa tešil dobrému zdraviu. Majitelia mu pri tejto príležitosti darovali obojok so zabudovaným čipom GPS, aby ho v budúcnosti mohli v podobnom prípade ľahšie nájsť.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje