Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

V dnešnej dobe sa dajú celkom slušné peniaze zarobiť aj prostredníctvom internetu a sociálnych sietí ako YouTube či Twitch. Niet preto divu, že túto možnosť využíva stále viac ľudí. Faktom ale je, že streameri musia ľudí zaujať niečím originálnym, aby z nich dokázali dostať peniaze. Ako píše portál Unilad, 26-ročnému streamerovi s prezývkou Asian Andy sa to podarilo.

Platforma Twitch je síce v prvom rade určená pre hranie videohier a ich následné streamovanie, ale peniaze sa na nej dajú zarobiť aj inak. A Andy prišiel so skutočne bizarným nápadom: diváci ho mali za poplatok budiť zo spánku. Áno, presne tak. Treba dodať, že nebol prvý, komu napadlo speňažiť spánok. Už v roku 2017 uskutočnil podobný stream autor Ice Poseidon, ktorý počas neho vybral 5-tisíc dolárov.

Rušenie spánku za peniaze

Andy si teda pred kamerami ľahol do postele a dal si šlofíka. Na jeho sledovateľoch následne bolo, aby si z ponuky vybrali rôzne spôsoby narušenia jeho spánku. Za peniaze mohli Andyho prebudiť na plné pecky hrajúcou hudbou, štekotom psa, čítaním správy typu „Horí ti počítač!“ či rôznymi inými hlasnými zvukmi.

Tento nápad sa chytil a Andy tak za sedem hodín dokázal zarobiť úctyhodných 16-tisíc dolárov (viac ako 13-tisíc eur). Na videu tiež môžeš vidieť, koľkokrát sa Andy zo spánku prebudil. Streamer neskrýval prekvapenie a radosť z nazhromaždenej sumy. Uviedol, že podobný stream v minulosti dokázal autorovi zarobiť 6-tisíc dolárov, takže Andymu a jeho fanúšikom sa podarilo prekonať rekord.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť