Street art umelec premenil Louvre na dokonalú optickú ilúziu

Na prvý pohľad to vyzerá, že sa okolie múzea prepadlo.

Aj takí ľudia, ktorí nikdy v Paríži neboli, poznajú slávne múzeum Louvre. Jediné miesto na zemi, kde si môžeš pozrieť slávny obraz Mony Lisy a mnoho ďalších zaujímavých vecí.

Sklenená pyramída je preslávená po celom svete. Momentálne je však trochu pozmenená. Street art umelec Jeane Rene (JR) ju vďaka 2 000 rôznym kúskom papiera premenil na dokonalú optickú ilúziu.

Instagram @jr (https://www.instagram.com/p/BvrzGBEnVk3/)

Takto skrášlené múzeum má aj svoj dôvod. Sklenená pyramída Louvre totiž oslavuje svoje 30. výročie. Inštalácia, ktorá vznikla, nesie názov „Tajomstvo veľkej pyramídy‘‘ a odhaľuje, čo by sa mohlo nachádzať v jej okolí, pre ľudské oko neviditeľné. Umelcovi pri realizácii diela pomáhalo približne 400 dobrovoľníkov. 

Optickú ilúziu sa podarilo vytvoriť pomocou menších kúskov papiera, ktorých bolo približne 2 000 a dobrovoľníci ich pedantne umiestňovali vedľa seba. Celé toto dielo vytvárali od 26. do 29. marca, aby mohlo byť v deň výročia, 30. marca, veľkolepé dielo predstavené.

@jr (https://www.instagram.com/p/BvoETyYn-Bw/)

Netrvalo však dlho a papierová ilúzia sa začala ničiť. Vplyv slnka, v kombinácii s turistami, má za dôsledok, že sa dielo začalo veľmi rýchlo znehodnocovať. Môže zato samotná chôdza turistov po papierovom diele, ale aj veľká túžba po originálnom suveníre, takže niektorí turisti začali koláž otrhávať a brať si kúsky z nej domov.

Na fotografiách tak môžete vidieť miesta, kde časti papierovej ilustrácie chýbajú. To však ilúzii neuberá príliš na kráse a stále vyzerá táto koláž s rozmerom 17 000 metrov štvorcových ohromujúco.

Umelec sa o koláži vyjadril na svojom Instagrame: „Obrázky, sú ako život, pominuteľné. Akonáhle dielo opustíte, žije si svojím životom. Slnko vysušuje lepidlo a s každým krokom ľudia trhajú kúsky papiera. Celý proces je o účasti dobrovoľníkov, návštevníkov a zberateľov suvenírov. Tento projekt je tiež o prítomnosti a absencii, o realite a spomienkach, o nestálosti.‘‘

Instagram @jr (https://www.instagram.com/p/Bvq5KJzHHYG/)

Nie je to prvýkrát, čo bola predstavená podobná aktivita v spojitosti so známym múzeom. V minulosti sa dokonca v spolupráci s rovnakým street art umelcom spôsobilo, že Louvre nechali zmiznúť. Ten zakryl sklenenú pyramídu tak, že doslova splynula s okolím. Môžeme sa už len tešiť, čo si pre nás prichystajú nasledujúce roky.

Pod vedením tohto umelca sa už v roku 2016 podarilo nechať Louvre zmiznúť

Zdroj: thisiscolossal, designboom
Titulná fotka: Twitter @JRart

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Gotické crocsy sú módny kúsok, ktorý ocenia len tie najtemnejšie srdcia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME