Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Streľba v jehovistickej Sále Kráľovstva v Hamburgu si vyžiadala mŕtvych a zranených

Nemecká polícia presný počet obetí neuviedla a nepotvrdila.


Večerná streľba v budove v nemeckom Hamburgu, ktorú využíva náboženská spoločnosť Svedkovia Jehovovi, si vyžiadala niekoľko mŕtvych a zranených. Nemecká polícia presný počet obetí neuviedla a nepotvrdila ani medializované informácie, že o život prišlo šesť alebo sedem ľudí. Hovorca polície v Hamburgu Holger Vehren povedal, že zranených previezli do nemocníc, informácie o ich stave však nemal.

Hamburská polícia v piatok nadránom na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter napísala, že je presvedčená, že strelec bol iba jeden, a z oblasti postupne odvolávajú bezpečnostné sily. Vyšetrovanie motívu podľa nej pokračuje.

TASR

Streľba v Sále Kráľovstva, trojposchodovej budove vo štvrti Gross Borstel, sa odohrala po 21:00. Vehren uviedol, že po príchode na miesto policajti našli na prízemí štyroch ľudí so zjavnými strelnými ranami. Následne z horného poschodia počuli streľbu a našli smrteľne zranenú osobu, ktorá by mohla byť páchateľ. Vehren povedal, že nič nenasvedčuje tomu, že by bol strelec na úteku, a že je pravdepodobné, že páchateľ bol buď v budove, alebo medzi mŕtvymi.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje