Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Strelec spustil v Moskve paľbu, dvoch ľudí zabil

Štyria ľudia, medzi nimi aj desaťročné dievča, utrpeli zranenia.


Strelec spustil paľbu v stredisku verejných služieb v Moskve, pričom zabil dvoch ľudí a štyroch ďalších zranil. Hovorkyňa ruského ministerstva vnútra Irina Volková uviedla, že podozrivý je 45-ročný Moskovčan. Ako tiež informovala, medzi zranenými je aj desaťročné dievča.

Starosta ruskej metropoly Sergej Sobjanin na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil, že podozrivého zadržali, ale podrobnosti neuviedol. Konštatoval len, že incident sa odohral v juhovýchodnej časti mesta. Sobjaninova námestníčka Anastasia Rakovová uviedla, že traja zo štyroch zranených sú vo vážnom stave.

Štátna tlačová agentúra Tass informovala s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z radov orgánov činných v trestnom konaní, že muž vytiahol zbraň a začal strieľať po hádke s ochrankárom, ktorý ho požiadal, aby si dal na tvár rúško. Nosenie rúšok je v takýchto zariadeniach povinné.

Tlačová agentúra Interfax zase s odvolaním sa na nemenovaný zdroj informovala, že na mieste streľby našli pištoľ Glock. Vlastníctvo ručných zbraní a iných zbraní s krátkou hlavňou je v Rusku prísne obmedzené. Môžu ich vlastniť iba profesionálni športoví strelci a zbrane musia byť uložené v streleckých kluboch.

Ruský vyšetrovací výbor začal v súvislosti so streľbou vyšetrovanie na základe obvinení z vraždy a nelegálneho obchodovania so zbraňami. V prípade odsúdenia útočníkovi hrozí doživotné väzenie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť