Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Poznáš ten pocit, keď vypadneš z domu, trikrát skontroluješ, či je všetko v poriadku, a zrazu ťa uprostred dňa chytí panika, či si to naozaj skontroloval? Jasné, že poznáš. Všetci to poznáme. A presne preto všetci oceníme šikovný lifehack, ktorý nedávno na svojom webe uverejnil portál lifehacker.com.

Iracionálne strachy sú strašne fasa vec. Prídu ako blesk z jasného neba… normálne si nažívaš, funguješ, tváriš sa prudko produktívne, aby šéf náhodou nespozoroval, že už solídnych dvadsať minút len zazeráš na hodiny a čakáš na obednú prestávku. A vtedy ťa to prepadne. Mučivá myšlienka s nebezpečným otáznikom.

Naozaj som vypol sporák? Odpojil žehličku? A prestavil termostat na teplotu, za ktorú koncom mesiaca nebudem musieť cvakať obličkou? Nehorí mi barak? Dor*ti, veď ja nemám poistku… Takto si ideš, snažíš sa v hlave vyhrabať matnú spomienku na raňajšie úkony, no márne. Je nadobro preč a tebe neostáva iné, ako sa po zvyšok dňa mechriť na stoličke a dúfať, že predsa len nie si taký idiot, za akého sa práve máš.

© Shutterstock

Redaktorka portálu Nicole Dieker je na tom podobne. Tiež si nikdy nepamätá, čo a či vôbec povypínala a poodpájala, a potom zbytočne stresuje, aj keď na to niet najmenšieho dôvodu. Vyvrcholilo to novým termostatom. „Majiteľ bytu nám nainštaloval nový termostat,“ píše Nicole vo svojom príspevku.

„Nebola som naň zvyknutá, takže keď sme odišli na dovolenku, prvý deň som strávila premýšľaním, či som ho stiahla,“ dodáva. Po tejto dovolenku ruinujúcej skúsenosti si povedala, že predsa musí existovať spôsob, ako sa podobným nepríjemnostiam vyvarovať. A vôbec netrvalo dlho, kým jeden našla.

© Shutterstock

„Pred odchodom z domu si všetky spotrebiče odfoťte,“ radí ostrieľaná expertka na lifehacky vo svojom článku. Sama tak robí. Pred tým, ako vytiahne na dlhší čas päty z domu, si od sporáka až po žehličku na vlasy pofotí všetko, čo by mohlo v budúcnosti narobiť neplechu. Keď ju potom počas dňa prepadne strach, len si nájde v mobile fotku a bum. Je po ňom.

Zdroj: lifehacker.com 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť