Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
V spolupráci s Grada

Stretni Roberta Bryndzu na besede k napínavej novinke Diablova cesta! Zistili sme, čo od nej môžeš očakávať

Ak si pravý fanúšik Roberta Bryndzu, tak si predošlé dni nemohol stráviť inak, než čítaním novinky Diablova cesta.

Pre milovníkov kníh obľúbeného spisovateľa Roberta Bryndzu bol koniec apríla šťastným obdobím – vydavateľstvo Grada totiž vydalo jednu zo svojich najočakávanejších noviniek tejto jari – napínavú trilerovú novinku Diablova cesta.

O tom, že právom patrí medzi najočakávanejšie tituly, nepochybujeme – dokazujú to aj popredné miesta v rebríčkoch predajnosti v internetových kníhkupectvách. Mnohí milovníci Kate Marshallovej a Tristana Harpera tak strávili predošlý predĺžený víkend vyšetrovaním záhady na mieste zvanom Diablova cesta.

Robert Bryndza, spisovateľ, beseda, Diablova cesta, kniha, knižná novinka, slovenský autor
Grada

Kto je Robert Bryndza?

Robert Bryndza sa narodil v Lowestofte na východnom pobreží Anglicka. Študoval na Aberystwyth University a Guildford School of Acting a niekoľko rokov bol hercom, nenašiel však úspech, až kým nevzal hru, ktorú napísal, na Edinburgh Festival. Viedlo to k jeho rozhodnutiu zmeniť kariéru a začať písať. Sám vydal bestsellerovú sériu romantických komédií a potom prešiel na písanie detektívok.

Jeho debutová kriminálka Dievča v ľade bola vydaná vo februári 2016 a prvýkrát sa v nej predstavila detektív šéfinšpektor Erika Fosterová. V priebehu piatich mesiacov sa predalo milión výtlačkov, vďaka čomu sa kniha dostala na prvé miesto v rebríčku Amazon vo Veľkej Británii, USA a Austrálii. Robert vydal ďalších šesť románov v sérii Eriky Fosterovej – Temné hlbiny, Do posledného dychu, Chladnokrvne, Nočný lov, Smrtiace tajnosti a Osudné svedectvo, ktorej sme sa nedávno venovali aj v rozhovore.

Rozhovor so spisovateľom Robertom Bryndzom: Dúfam, že sa z mojich kníh nestanú filmy

Mohlo by ťa zaujímať:

Rozhovor so spisovateľom Robertom Bryndzom: Dúfam, že sa z mojich kníh nestanú filmy

Najnovšie autor vytvoril novú sériu detektívok založenú na centrálnej postave Kate Marshallovej, policajtke, z ktorej sa stala súkromná detektívka. Prvá kniha Deväť brestov, o ktorej sme písali aj my v recenzii, bola bestsellerom č. 1 v Amazon USA a patrí medzi päť najlepších bestsellerov v Amazon UK. Druhá kniha v sérii Temné piesky je globálnym bestsellerom a treťou je Keď sadá súmrak.

Robert Bryndza, spisovateľ, beseda, Diablova cesta, kniha, knižná novinka, slovenský autor
Robert Bryndza

O čom je novinka Diablova cesta?

Vyšetrovanie zmiznutia malého chlapca zavedie detektívnu agentúru Kate Marshallovej a Tristana Harpera na nečakanú cestu.

Neopatrnosť pri každodennom rannom plávaní privedie Kate Marshallovú až do nemocnice, kde sa stretne s Jean Julingsovou. Tá jej rozpovie srdcervúci príbeh o tom, ako sa pred jedenástimi rokmi počas stanovačky na mieste zvanom Diablova cesta stratil jej trojročný vnuk Charlie.

Kate, ešte otrasená z toho, že sa takmer utopila, súhlasí, že sa s Tristanom Harperom prípadu ujmú a pokúsia sa zistiť, čo sa vtedy mohlo stať. Keď sa Katina a Tristanova detektívna agentúra začne udalosťami tej osudnej noci zaoberať, zistia, že Jean má problematickú minulosť a navyše im nehovorí tak celkom pravdu. Čo sa vtedy na Diablovej ceste uprostred vresovísk a močarísk stalo? Uniesli Charlieho? Alebo spadol do rieky, ktorá mizne v Diablovej rokline?

Keď Kate a Tristan zistia, že sociálna pracovníčka, ktorá sa vtedy o Jean a jej dcéru Becky zaujímala, bola nájdená brutálne zavraždená krátko po Charlieho zmiznutí, budú musieť prehodnotiť všetko, čo si dovtedy o prípade mysleli…

Knihu Diablova cesta si teraz môžeš kúpiť s 25 % zľavou
Robert Bryndza, spisovateľ, beseda, Diablova cesta, kniha, knižná novinka, slovenský autor
Grada

Kde môžeš autora stretnúť, nechať si od neho podpísať svoje knihy a prehodiť s ním pár slov?

Pre veľký záujem zo strany čitateľov sa autor napriek všetkým povinnostiam s vydavateľstvom Grada dohodol na autogramiáde. Už v utorok 9. mája o 18:00 ho môžeš stretnúť v Bratislave v krásnom kníhkupectve Panta Rhei, ktoré sa nachádza v Auparku.

Robert Bryndza, spisovateľ, beseda, Diablova cesta, kniha, knižná novinka, slovenský autor
Grada

Čo nás na knihe Diablova cesta zaujalo?

Hlavná hrdinka v „mužskom povolaní“

Väčšina trilerov a detektívok je písaná z mužského pohľadu, aj keď sa už nájdu aj kvalitné výnimky. Preto nás knihomoľov (a hlavne knihomoľky) vždy poteší, ak sa hlavnej úlohy netradične zhostí žena. Nehovoriac o tom, že charakter Kate Marshallovej je, čo sa nás týka, už zárukou kvality.

Absencia nechutností

Napriek tomu, že sa v príbehu spomína miesto činu „na ktoré nikto za tie roky nezabudol a ešte teraz im je zo spomienky naň zle“, nenájdeš v príbehu také nechutné opisy vrážd, aké na čitateľov autor vytasil v prvej časti série – v knihe Deväť brestov. Nebudeme však popierať, že občas „tichá, nenápadná vražda“ vyvolá oveľa viac dotieravých myšlienok než nejaké krvavé nechutnosti.

Námet – vyšetrovanie zmiznutia spred 11 rokov

Jedna z vecí, ktoré na čítaní trilerov milujeme, je to, ako autori dokážu z nemožných, na prvý pohľad nesúvisiacich záležitostí vytvoriť dokonale prepojený príbeh. Ten pocit, keď čítaš naozaj pozorne, neujde ti žiadna maličkosť a približne v polke knihy sa ti v hlave črtá možné rozuzlenie, ktoré sa ti o pár desiatok strán aj potvrdí, je na nezaplatenie.

Fakt, že sa následne začneš zamýšľať nad tým, či si v poriadku, alebo nebodaj patríš medzi rovnakých psychopatov, o akých čítaš, je (údajne) tiež normálny. O pár dní sa s tým zmieriš.

Absencia zbytočných opisov

Kniha sa číta rýchlo aj napriek tomu, že má 350 strán. Opisy nenudia, práve naopak – umožňujú dokonalú vizualizáciu prečítaného v mysli. Ak máš teda dobre vyvinutú fantáziu, bude pre teba čítanie tejto knihy parádny, nervydrásajúci zážitok, ktorý v pohode zvládneš na jedno posedenie.

Ak máš rád napínavé a svižne napísané príbehy, kniha Diablova cesta by mala pre teba byť povinnou čitateľskou jazdou. Tak si sprav pohodlie a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.