Strhujúci životný príbeh bádateľa Amundsena ožije na plátnach kín. Dočkáme sa ho ešte tento rok

Parádne vyzerajúca životopisná dráma dorazí na Druhý sviatok vianočný.

Zdroj: Bontonfilm SK

Ešte počas Vianoc, konkrétne na Druhý sviatok vianočný, si budeme môcť v kinách užiť zaujímavo vyzerajúcu biografickú drámu Amundsen. Ako hovorí už názov, pôjde o životný príbeh slávneho dobrodruha Roalda Amundsena. Slávny bádateľ bol vôbec prvým človekom, ktorý dosiahol južný pól a ako prvý so svojimi expedíciami dosiahol obidva póly zemegule. 

Film Amundsen odhaľuje tragické aj víťazné momenty zo života nielen tohto vášnivého polárnika, ale aj zo života ľudí, ktorí sa s ním odhodlali vydať do nepreskúmaného ľadového kráľovstva. Snímka zachytáva aj napínavé súperenie o dobytie južného pólu s britským námorným dôstojníkom a objaviteľom Robertom Scottom.

Snímku na motívy jeho života zrežíroval Espen Sandberg (Piráti Karibiku: Salazarova pomsta, Kon-Tiki) a v hlavnej úlohe sa predstaví Pål Sverre Hagen, ktorého sme mohli vidieť aj vo filmoch 7 sestier či Boj snežného pluhu s mafiou.

Okrem neho vo vedľajších úlohách uvidíme aj Katherine Waterston, Madsa Sjøgårda Pettersena, Ole Christoffera Ertvaaga či Christiana Rubecka. Snímka vznikala v nórsko-švédsko-českej koprodukcii. V snímke sa v role jedného z členov Amundsenovej výpravy objaví aj český herec Vojtěch Kotek, ktorý predstavuje nemeckého leteckého mechanika a polárneho letca Karla Feuchta.

Okrem dôležitých udalostí z Amundsenovho života by sme sa mali dočkať tiež zobrazenia jeho komplikovaného vnútra. Amundsen bol totiž mimoriadne tvrdohlavý a nepripúšťal si, že by mohol prehrať či zlyhať.

Bontonfilm SK

„Väčšina ľudí počula o tom fantastickom príbehu, v ktorom spolu o dosiahnutie južného pólu súperili Amundsen a Robert Scott, aj o tom, ako to celé dopadlo… Ale iba málokto tuší, kto Roald Amundsen v skutočnosti bol.

Počas štyroch rokov rešerší a následných príprav sme sa dostali k niekoľkým zaujímavým informáciám z Amundsenovho života a tešíme sa, že sa o tieto informácie podelíme s divákmi,“ okomentoval vznik príbehu producent snímky Kristian Strand Sinkerud.

Zdá sa tiež, že v kinách v tomto prípadne dostaneme veľmi solídnu drámu, ktorá sfilmuje životný príbeh tohto slávneho Nóra s patričnou úctou. Trailery pôsobia skvele a vo filme evidentne nebude núdza ani o napätie či silné emócie.

Bontonfilm SK

„Sledovať na veľkom plátne život tých, ktorí sa stali legendami, je akoby sme cez zväčšovacie sklo pozorovali komplikovanosť ľudskej rasy v kocke,“ hovorí režisér filmu Espen Sandberg. Život Amundsena ho začal zaujímať pre svoje nespochybniteľné dramatické kvality.

„Mal veľmi zvláštny vzťah so svojím bratom a že bol nahnevaný tak na Britov, ako aj na Talianov. Chcel som tomu všetkému lepšie porozumieť a zdalo sa mi to tiež ako celkom dobrý námet na film. Život Roalda Amundsena so všetkými úspechmi aj neúspechmi sa jednoducho skvele hodil pred kameru,“ dodal režisér.

Amundsen si slovenskú premiéru odbije už 26. decembra 2019 a my rozhodne budeme pri tom. Čo ty?

Bontonfilm SK

Zdroj: Bontonfilm SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Štúdia ukázala, že rastliny vydávajú zvuky po tom, ako ich odrežeme

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME