Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

Študent na vyše roka zmizol, potom sa záhadne objavil. Steven Kubacki tvrdí, že netuší, kde bol

V prípade Stevena Kubackiho je mnoho otáznikov.

Zo záhadných zmiznutí dokáže poriadne mraziť. Obzvlášť z takých, ktoré dodnes nemajú riešenie. Rovnako desivé ale môžu byť aj zmiznutia, pri ktorých sa nezvestných napokon podarilo nájsť. V tejto chvíli si možno hovoríš, že také prípady predsa nemôžu vyvolávať znepokojenie.

Dotyční sa našli, takže ide vlastne o šťastný príbeh, nie? To áno, ale okolnosti, za ktorých k tomu došlo, sú stále dostatočne mrazivé a záhadné. Podobným prípadom je aj zmiznutie a následné objavenie sa Stevena Kubackiho.

Shutterstock

Tajomné zmiznutie uprostred túry

Steven Kubacki zmizol vo februári roku 1978 v blízkosti jazera Michigan. Mal vtedy 23 rokov a študoval na vysokej škole. V ten osudný deň si vyrazil do divokej prírody, aby si zalyžoval. Keď sa ale nevrátil, jeho blízki začali mať starosti. Keďže ale vedeli, kam sa vydal, okamžite aj s políciou zamierili k jazeru Michigan. Pri ňom našli stopy, ktoré pravdepodobne patrili Stevenovi. Sledovali ich, ale stopy odrazu záhadne končili. Pôsobilo to doslova tak, akoby normálne kráčal, ale potom proste uprostred chôdze len tak zmizol.

Polícii sa podarilo nájsť jeho batoh a lyže zanechané v snehu.

Okrem týchto podivných detailov ale nič nenaznačovalo, že by Stevena niekto prepadol či mu ublížil. Vyšetrovatelia ale začali pracovať s hypotézou, že sa možno vydal na zamrznutú hladinu jazera, ľad pod ním sa prelomil a on sa utopil. To sa ale nezdalo byť príliš pravdepodobné, keďže ľad na jazere bol neporušený. Napriek tomu polícia jazero prehľadala. Nič však nenašla.

Dôkladne preskúmané bolo aj bezprostredné okolie jazera. Muži zákona ale nenašli žiadnu stopu, ktorá by naznačovala, čo sa s nadaným študentom vlastne stalo.

Stojí za zmienku, že Kubacki sa stratil v oblasti, ktorá je známa ako The Lake Michigan Triangle.

Spája sa s ňou viacero záhadných zmiznutí a podivných javov. Podľa rôznych nadšencov záhad tu dochádza k paranormálnym aktivitám už od roku 1891, keď v oblasti zmizla loď Thomas Hume aj s posádkou.

Niektorí teda začali špekulovať, že za zmiznutím Kubackiho mohli byť sily, ktoré nepochádzajú z tohto sveta. Skeptici to ale odmietali s tým, že musí existovať racionálne riešenie tejto záhady. Polícia však nemala žiadne stopy a zdalo sa, že prípad ostane – podobne ako viacero podobných zmiznutí – navždy nevyriešený.

Mohlo by ťa zaujímať:

Bývalí trestanci sa podelili o mrazivé tajomstvá spoza brán väznice

Nečakaný návrat

Ubehlo celých 15 mesiacov a 5. mája 1979 niekto zazvonil pri dverách Kubackiho rodičov. Na ich obrovský šok to bol Steven. Rodičia boli nesmierne radi, že sa ich milovaný syn vrátil. Už boli totiž zmierení, že ak ho aj niekedy nájdu, zrejme už nie živého. Radosť ale vystriedala zvedavosť. Rodičia nechápali, kde bol a čo sa s ním vlastne dialo. A prečo bol preč viac než rok?

Kubacki im toho ale veľa povedať nedokázal. Tvrdil, že si na nič nespomína.

Vedel len toľko, že sa vo februári 1978 vybral k jazeru Michigan, kde sa pošmykol na ľade, ale to bolo všetko. Ostatné udalosti boli zahalené tmou.

Steven tvrdil, že sa prebudil na rozľahlej lúke v meste Pittsfield (viac ako 64 kilometrov od domu jeho rodičov a asi 1 126 kilometrov od jazera Michigan). Na sebe mal oblečenie, ktoré mu nepatrilo, a vedľa neho ležal batoh, ktorý tiež nebol jeho. Vo vnútri objavil niekoľko máp.

Po fyzickej a psychickej stránke bol na tom celkom dobre, ale zároveň povedal, že sa cítil trochu zadýchaný, akoby dlhšiu dobu pred niekým utekal. Na nič ale nečakal a vybral sa k svojim rodičom.

Údajne netušil, že bol preč 15 mesiacov, myslel si, že od jeho výletu k jazeru uplynulo len niekoľko hodín.

Steven sa po tejto záhadnej udalosti vrátil do školy a bez problémov doštudoval. Dnes pôsobí ako klinický psychológ. O svojom záhadnom zmiznutí nikdy príliš nehovoril a odmietal tiež novinárske ponuky na interview. Tvrdil, že im nemá čo povedať, keďže si na nič nespomína. Okrem toho sa vyjadril, že chce na celú záležitosť proste zabudnúť a žiť normálny život. Podľa všetkého sa na ňom celá záhada nijako negatívne nepodpísala. Fyzicky bol fit a neutrpela ani jeho psychika.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť