Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Študent sa rozhodol pri teste sofistikovane podvádzať. Do ucha si nechal implantovať bluetooth zariadenie

Na jeho smolu mu na to prišli.


Ruku na srdce, asi každý z nás niekedy počas štúdia použil ťahák. Tí, ktorí tak robili pravidelne, mali rôzne techniky, ako sa nenechať pristihnúť. Niektoré fungovali viac, iné menej. Ako ale píše portál LADbible, istý indický študent medicíny sa neuspokojil s malým papierikom či odpoveďami naškrabanými na lavici. Zašiel totiž oveľa ďalej: do ucha si nechal implantovať malé bluetooth zariadenie.

Spomínanému študentovi sa na škole príliš nedarilo a záverečnú skúšku nedokázal zdolať. Pritom sa o to snaží už dlhých jedenásť rokov. Rozhodol sa teda pristúpiť k radikálnemu kroku. Dané bluetooth zariadenie bolo do jeho ucha implantované chirurgicky a pripojené k mobilnému telefónu, ktorý mal vo vnútornom vrecku nohavíc.

Shutterstock

Nebol jediný, kto podvádzal

Počas testu ale dorazila prekvapivá kontrola, ktorá podvod veľmi rýchlo odhalila. Dokonca sa zistilo, že podobným spôsobom podvádzal aj ďalší študent. „Našli jedného študenta s mobilným telefónom a ďalšieho zase s nejakým bluetooth prístrojom,“ zhrnul závery kontroly dekan Sanjay Dixit. Dodal, že zariadenia boli skonfiškované a študenti dostali testy s novými otázkami.

Študent priznal, že ohľadom podvodu vyhľadal chirurga, ktorý mu bluetooth prístroj telovej farby pripevnil k uchu. Počas testu bolo zakázané používať mobily či akékoľvek iné zariadenia. Študenti, ktorí sa snažili spáchať podvod, teraz môžu čeliť aj vyšetrovaniu zo strany polície.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť