Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

November je za nami a tým pádom aj výzva No Nut November došla do cieľa. Mnohí zlyhali, niekoľkí zvíťazili. Tí, ktorí nevedia, o čo ide, nech nazrú do článku, ktorý sme o výzve napísali.

Je tu ale dôležitá otázka: prečo sa vlastne výzvy zúčastniť? Kanadský študent Karan Arora, o ktorom informoval Unilad, má vo veci jasno. Podľa jeho vlastných slov mu mesačná abstinencia od sexu a masturbácie dala schopnosť levitácie. Svoje tvrdenie podložil aj niekoľkými fotografiami, ktoré zverejnil na Twitteri.

https://twitter.com/currenarora/status/1200979116075339776

Karan vraví, že mesiac dlhé trénovanie sebakontroly ho posunulo na vyššiu formu existencie a svoje telo sa naučil dokonale ovládať. Vyčistila sa mu myseľ a dosiahol stav vnútornej vyrovnanosti. Vďaka výzve získal kontrolu nad každou jednou bunkou vo svojom organizme a nakoniec bol schopný vznášať sa silou vôle.

Príspevok 22-ročného študenta sa nečakane rozšíril a stal virálom. Kým pri Karanovom poste je jasné, že ide len o žart, iné diskusie na tému No Nut November vôbec nie sú také jednoznačné.

Početné NNN komunity sa nachádzajú napríklad na 4chane alebo Reddite a väčšina debát je chaotickou zmesou osobných zážitkov, vedeckých citácií, vtipov a trollingu. Normálny človek si z toho ťažko niečo odnesie.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Social_Media_Marketing_Strategy.jpg

Sám Karan sa vyjadril, že sa výzvy skutočne zúčastnil a skúška sebakontroly mu naozaj pomohla zlepšiť disciplínu a vyčistiť myseľ. O sexuálnej abstinencii sa toho veľa popísalo aj v serióznej vedeckej literatúre.

Známy výskum napríklad hovorí, že po siedmich dňoch abstinencie nastáva maximálne zvýšenie hladiny testosterónu, čo môže mať pre muža pozitívny prínos. Zároveň ale uvádza, že nemá zmysel ťahať sériu dlhšie ako týždeň, pretože ďalšie zmeny neboli zaznamenané.

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť