Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Správa, že strava zo školskej jedálne – a je jedno, či si na výške, na strednej alebo na základnej – žiadnym prvotriednym šmakom teda rozhodne nie je, vás asi veľmi neprekvapí. Ale to, že po novom je v oblasti školskej gastronómie asi trendom skrývať do pokrmov všakovaké prekvapenia, by už mohlo.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gross-michelle-obama-eww-KZvT5AWF4ADAI)

Dnes to nie je o zatúlanom vlase deda Vševeda v šošovicovom prívarku, ani o fľuske v zeleninovej polievke, ale o kosti z kuraťa, ktorá jedného žilinského študenta pobúrila (alebo skôr rozosmiala, lebo toto je presne jedna z tých situácii, v ktorej už naozaj nevieš, či sa smiať a či plakať) natoľko, že neváhal a podelil sa s ňou na sociálnej sieti. A tak na facebookovej stránke Priznania vysokoškolákov odprezentoval tento skvost v podobe „bielkovinových palaciniek“ širokej verejnosti, ktorá sa môže niečim podobným v kuchyni inšpirovať, dokonca aj fotodokumentáciou.

facebook.com (https://www.facebook.com/Vysokoskolaaci/photos/a.313377932152735.1073741828.307957222694806/1052211611602693/?type=3&theater)

„Zdravím, posielam jednu delikatesu z Novej Menzy v Žiline. Chutné lievance… s kosťou? Nabudúce nech to láskavo napíšu do alergénov,“ znie popis slovenského študenta k fotografii gastronomického neba. A my môžeme len súhlasiť, lebo ak aj nie zápis do zoznamu alergénov, tak minimálne varovanie „pozor, riziko zadrhnutia sa“ by bolo možno na mieste. Internet je však miestom, kde sa ku každej situácii niekto humorne vyjadrí a dodá tomu tie správne grády a preto je určite namieste spomenúť aj tento komentár chlapca, ktorý mal na celý incident veľmi jednoduché vysvetlenie. „Bielkovinové lievance“ boli podľa jeho slov len chabým pokusom kuchárok priblížiť študentom kúsok čínskej kultúry a to im predsa nemôžeme dávať za zlé, však?

facebook.com (https://www.facebook.com/Vysokoskolaaci/photos/a.313377932152735.1073741828.307957222694806/1052211611602693/?type=3&theater)

Zdroj: facebook.com
Titulná fotka: ludialudom.sk


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.