Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

Študent zostavil „pokédex“ s informáciami o spolužiačkach. Každý ho má za úchylného idiota

Mentálne dospelý jedinec by s takýmto nápadom neprišiel.


Subreddit AmIThe*sshole je miesto, kde sa ľudia zverujú so svojimi veľakrát kontroverznými krokmi a rozhodnutiami a na základe spätnej väzby ostatných sa chcú dozvedieť, či oni sú tými hajzlami v ich príbehoch. Často sú.

Ako pri všetkých diskusných fórach na internete, ani tu človek nikdy nemá istotu, či sú popisované udalosti skutočne pravdivé a či nejde len o provokácie a trolling. Pri čítaní obzvlášť debilných príspevkov si človek praje, aby išlo len o fikciu.

Vysokoškolský pokédex

Do tejto kategórie patrí aj teraz už virálny príspevok od používateľa s menom kaiokamikaze. Kaiokamikaze sa priznal, že po príchode na vysokú školu začal zostavovať akýsi „pokédex“ o študentkách, teda knižnicu informácií, obsahujúcu poznámky o tom, ktoré dievča má aké veci rado a ďalšie osobné detaily. Je to vraj pomôcka na randenie.

Pokemon GIF - Find & Share on GIPHY

Autor ďalej tvrdí, že tento svoj projekt mimochodom spomenul pri konverzácii s kamarátmi. Namiesto spŕšky urážok a naliehania, aby vyhľadal odbornú pomoc, sa vraj dočkal nadšenej reakcie. Ostatní chalani prejavili záujem o získané poznatky a navrhli mu, že sami prispejú svojimi poznatkami. Vzniklo teda niečo ako úchylácka Wikipedia.

Vďaka nadobudnutým poznatkom vraj chalani vedeli, kam slečnu zobrať na rande, čo ju bude baviť a čomu sa treba vyhnúť. Možno o tom kaiokamikaze nepočul, ale zdraví ľudia sa tieto veci dozvedajú pri priamej komunikácii s objektom záujmu. On si myslí, že na ženu zapôsobí to, keď akosi úplne náhodne ju muž, ktorého sotva pozná, pozve práve do jej obľúbeného baru.

Projekt získal okolo 40 prispievateľov a chlapci si takto vzájomne pomáhali pri balení dievčat. Teda aspoň takto to podáva kaiokamikaze. Každý hajzlík sa vidí ako hrdina a z jeho pohľadu nikomu neškodí, práve naopak – je presvedčený, že to, čo robí, je veľká služba pre chlapcov.

Autor na Reddite tvrdí, že jeho záznamy neobsahujú žiadne dáta, ktoré by mohli byť zneužité na ubližovanie ľuďom a sú tvorené iba „ľahkými témami“ ako obľúbené jedlo či obľúbené miesto. Nedá sa povedať, že by to situáciu výrazne menilo k lepšiemu.

Ženy nadšenie nezdieľajú

Samozrejme, ak o niečom vie 40 ľudí, nejde o tajomstvo, ktoré by sa dalo udržať. Informácie o existencii „pokédexu“ presiakli k dievčatám na univerzite. Kaiokamikaze si myslí, že zrejme im to prezradil chalan, ktorý bol sklamaný z toho, že mu databáza nepomohla okúzliť opačné pohlavie.

Študent zostavil "pokédex" s informáciami o spolužiačkach
Shutterstock

Dámy sú oprávnene naštvané a odhalenie spôsobilo na kampuse veľkú trhlinu vo vzťahoch medzi pohlaviami. Mnoho dievčat sa momentálne vyhýba autorovi a ostatným chalanom z jeho okolia. Tí z toho, samozrejme, nie sú nadšení a ukázalo sa, že úchylácka Wikipedia im nepomohla ľahšie baliť ženy, ale priam naopak, dostala ich do úplnej izolácie.

…ani internet

Akú spätnú väzbu získal kaiokamikaze na Reddite? Drvivá väčšina komentárov opisuje jeho správanie ako sexistické, naivné, neúctivé, mizogynistické, sprosté, manipulatívne, nevhodné, detinské, choré a odtrhnuté od reality a pravidiel bežného fungovania ľudskej spoločnosti.

Ostatní ľudia autora „pokédexu“ nijako nešetrili a poriadne mu naložili. Niektorí na neho útočili tvrdšími výrazmi, iní k nemu zasa pristupovali zmierlivejšie a krok po kroku mu chyby v jeho konaní vysvetľovali ako malému dieťaťu (je to na mieste, pretože mentálne sa zasekol zrejme na tejto úrovni).


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť