Študenti podviedli dojímavým videom o svojom sklamanom učiteľovi celý internet

Ako sa im to podarilo?

Ako spraviť virál? To je otázka, na ktorú mnohí hľadajú odpoveď, keďže práve tá je kľúčom k obrovskému zárobku. Urobiť niečo hlúpe? Hlúpejšie ako všetci ostatní? Alebo naopak, niečo tak šokujúco šikovné, že to bude chcieť vidieť každý?

Odpovede na tieto otázky sa mali naučiť žiaci profesora Andrewa Clina na jednej z jeho prednášok. Andrew učí na štátnej univerzite v Missouri predmet s názvom základy konvergencie médií a svojich študentov rozhodol počastovať netradičnou úlohou. Urobte virál. Dajte na internet niečo, čo v priebehu niekoľkých hodín obletí svet, získa tisíce lajkov, komentárov či iných reakcií.

„V dnešnej dobe je umenie vytvoriť virál na povel a ten, kto sa tomuto umeniu naučí, určite nebude mať núdzu o peniaze,“ objasnil pedagóg účel tohto zadania a čakal, čo študenti vymyslia. Ako sám povedal, bol pripravený, že jeho študenti zlyhajú.

Predsa len, vytvoriť virálny post nie je nič jednoduché, pretože niekedy práve tie veci, ktoré by sme čakali, že sa uchytia, neuspejú. O to väčší šok v pozitívnom slova zmysle preňho bol, keď žiaci zadanie naozaj splnili.

https://giphy.com/gifs/dancing-harry-potter-LNVS7w1fxlCvu

Pred niekoľkými dňami sa internetom závratnou rýchlosťou šírilo video Sydney Arlt. Na videu bol zachytený smutný profesor, ktorý údajne povedal žiakom, že budú na hodine písať záverečné testy. Namiesto toho im však ako prekvapenie vystrojil vianočný večierok, no pod hrozbou písomky sa takmer nikto v triede neukázal.

Video nešťastného učiteľa, ktorý chcel potešiť svojich žiakov, si vyslúžilo takmer osem miliónov zhliadnutí a nespočetné množstvo zdieľaní. Ľudia predsa majú srdce a príbeh o tomto incidente im ho vraj dolámal na niekoľko častí. Nech už to však znie akokoľvek kruto, toto bol presne zámer. Zahrať ľuďom na city, vzbudiť v nich emócie… čokoľvek, len nech video posúvajú ďalej.

Sydney Arlt je totiž jednou zo študentiek práve spomínaného profesora. Video nebolo skutočné, žiaden večierok sa nekonal a žiaden učiteľ v skutočnosti nebol sklamaný, takže si môžete pokojne vydýchnuť.

Môžete sa dokonca aj radovať, keďže žiaci splnili úlohu a nepochybne dostali dobré známky. Predpoveď učiteľa o tom, že žiaci nemajú šancu umelo vytvoriť virál, sa síce nevyplnila, no opäť raz sme mali možnosť pozorovať, ako ľahko možno manipulovať ľudí cez internet.

https://giphy.com/gifs/rhoa-reunion-real-house-wives-of-atlanta-3oKIPBxpm5tHqcL1Ic

Zdroj: buzzfeednews.com
Titulná fotka: Sydney Arlt / twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Finančné tipy, ktoré znejú logicky a pravdivo, no v skutočnosti sú to veľmi zlé rady

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME