Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela
Zdroj: ©Shutterstock

Študenti sa podelili o mrazivé dôvody, pre ktoré dostali ich učitelia výpoveď

Niektorí učitelia by sa k deťom nemali ani približovať, nieto ich ešte učiť.

Učitelia formujú mladšie generácie, a vzhľadom na čas, ktorý decká v škole trávia, možno objektívne povedať, že majú značný podiel na tom, čo z nich vyrastie. Bohužiaľ, nie všetci si to uvedomujú. Každý z nás má skúsenosť s pedagógom, ktorý si prišiel do školstva vybíjať svoje komplexy a svojimi „metódami výučby“ traumatizoval každého študenta, ktorý mu prišiel pod ruky.

Ty nepochybne tiež, ale ber to pozitívne – aspoň ťa neučil niekto takýto. Ľudia na Reddite nedávno prezradili dôvody, kvôli ktorým sa ich školy rozhodli tých či oných učiteľov prepustiť, a my ti povieme jedno. Pri niektorých príbehoch ti bude reálne tuhnúť krv v žilách. Poďme si ich teda prečítať.

1. Započula, ako spolužiačka s nadváhou rozpráva o spáchaní samovraždy. Namiesto toho, aby to brala vážne a ponúkla jej pomoc, mala potrebu pred celou triedou skonštatovať: „Čo vymýšľaš? S tým bruchom by sa ti to lano aj tak pretrhlo.“ Letela ešte v ten deň.

2. Údajne to robila už nejaký ten piatok, no chvíľu trvalo, kým to niekto zo študentov nabral odvahu nahlásiť. Učila ekonomiku v domácnosti a pri rozoberaní starostlivosti o dieťa všetko demonštrovala na svojich študentoch. Ako nakŕmiť bábo, ako ho nechať odgrgnúť, ako ho prebaliť, upokojiť. Raz si reálne posadila študenta do lona a nútila ho, aby predstieral, že ho dojčí. Mala to robiť na bábike, ale nerobila.

3. Opitého ho vyplo uprostred hodiny. Niekto zavolal riaditeľku, tej sa ho nedarilo zobudiť, a tak zavolala záchranku. Pričuchla si k jeho hrnčeku „s kávou“, pohrabkala sa mu v šuplíkoch a našla takmer prázdnu fľašu vodky. Najhoršie na tom celom bolo, že jeho dcéra bola naša spolužiačka.

4. Schoval kameru v taške na športové náčinie a položil ju do šatní, kde sa chlapci prezliekali na telesnú. Všimol si ju jeden zo študentov, povedal to rodičom a tí zavolali políciu. Skončil za mrežami.

Shutterstock

5. Stalo sa to počas pandémie, keď bola celá výučba online. Jeden z učiteľov sa rozhodol počas svojej hodiny uspokojovať a očividne si nevšimol, že má zapnutú webkameru. Žiaci ho nahrali a zavesili video na Youtube (už tam nie je, hľadal som). Jeho kariéra v školstve skončila skôr, ako sa stihla vôbec začať.

6. Dva dni v týždni vždy prišiel opitý a zvyšné tri sfajčený ako doga. Študenti ho zbožňovali, ale nenaučil nás ani prd.

vojnový film, klišé

Odporúčame prečítať:

Nerealistické klišé, s ktorými sa pravidelne stretávame vo vojnových filmoch

7. Nevyhodili ho, ale veľmi dôrazne ho „požiadali“, aby okamžite podal výpoveď. Vyspal sa s jednou zo študentiek, ktorá bola ako bonus dcérou iného učiteľa. Mala osemnásť, takže to nebolo nelegálne, ale nedá sa povedať, že by mu niekto práve zatlieskal.

8. Doma stával v okne len v rozopnutom župane a čakal, kedy okolo prejde školský autobus. Vyhodili ho. To isté sa ale nedá povedať o učiteľovi, ktorý sa v roku 1988 pobil s tretiakom (päste aj všetko) a učí u nás dodnes.

Shutterstock

9. Študentka si požičala od triednej mobil, aby mohla zavolať rodičom. Kým ho mala, rozhodla sa v ňom trochu pohrabať, našla jej šteklivé fotky a rozposlala ich svojim kamarátom. Učiteľka dostala hodinovú výpoveď a úprimne, bolo mi jej dosť ľúto.

10. Nazval 13-ročnú študentku prostitútkou, pretože si do školy dala sukňu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť