Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Každá škola má právo pridávať do školského poriadku vlastné zákazy, ale to neznamená, že musí. Nie vtedy, keď je to úplne zbytočné, značne hlúpe a okrem toho je tu šanca, že sa im to celé pekne vypomstí. Školy, do ktorých chodili títo študenti z Redditu, si však nedali povedať. Silou-mocou si chceli presadiť svoje… a takto to dopadlo.

1. Naša škola zakázala loptové hry a vždy, keď si niekto doniesol do školy loptu, učitelia ju zabavili a dali do telocvične. Boli sme decká v rozmedzí 4-10 rokov. Každý sa chcel hrať s loptou. Zlom nastal v momente, keď si študenti z nižšieho ročníka kúpili drahú loptu podpísanú známym futbalistom. Samozrejme, učiteľka ju zabavila a na druhý deň sa do školy dovalila nahnevaná mamička, ktorá jačala, že ich bude žalovať. Lopta mala značnú hodnotu a škola ju, našťastie, vrátila. Po tomto incidente už žiadnu loptu nezabavili.

2. Naša škola zakázala objatia, pretože sú „príliš intímne“. Asi si viete predstaviť, ako zmyselne sme si odvtedy začali podávať ruky.

3. Škola namontovala pred bránu skener odtlačkov palcov, ktorý slúžil ako kontrola dochádzky. Každý deň som prišiel ráno do školy, oskenoval si prst a odišiel preč. Trvalo im niekoľko mesiacov, kým na to prišli.

4. V šiestej triede nám vymenili stoličky za fitlopty. Mali sme prísny zákaz na nich skákať… bola to katastrofa.

Shutterstock

5. Žiadne ruksaky, ale kabelky boli povolené. Dievčatá začali nosiť obrovské kabelky, ktoré boli veľkosťou prakticky také isté ako ruksaky. Potom sa chalani naštvali a začali nosiť kabelky tiež.

6. Nesmeli sme nosiť na hlavách nič v typických farbách gangov (modrá a červená). Gumičky, čelenky, sponky, mašličky – NIČ. Raz som dostala poznámku, lebo som si omylom spravila vrkoč s červenou gumičkou s bielymi bodkami. Stupídnejšiu vec som hádam nezažila.

7. Cez veľkú prestávku sme sa nemohli hrať s loptami, len s lietajúcimi taniermi. Raz som dostal šancu opýtať sa priamo riaditeľa prečo. So sarkastickým úškrnom mi odpovedal: „Pretože lopta je guľatá a tanier je plochý.“ Potom prestúpil do inej školy a o niekoľko rokov neskôr ho žalovali tamojší rodičia, lebo odmietol nahlásiť, že jeden z jeho učiteľov zneužíval ich dieťa.

8. Museli sme nosiť opasky. Niekto nabonzoval, že študenti nosia dlhé svetre, aby skryli, že nemajú opasok, a učitelia to naozaj začali kontrolovať. Veľa študentov za to ostalo po škole.

Shutterstock

9. Žiadne mikiny, žiadne bundy. Vraj si do nich môžeme skryť mobil… alebo bombu.

10. Vedenie usúdilo, že sa všetky „nehody“ stávajú posledných päť minút obedovej prestávky. Tak nám ju o päť minút skrátili. Okrem toho, skupinky, kde sa zdržiava viac ako päť ľudí naraz, „nikdy nemajú nič dobré za lubom“, takže nás na jednom mieste nikdy nemohlo stáť viac ako päť. Pri takýchto veciach si človek musí reálne zaklopať na čelo.

11. Veľa študentov naraz nesmie mať také isté tričko, lebo potom vyzerajú ako gang. Tak po prvé, žijem v štáte, kde žiadny gang jakživ nebol, a po druhé, všetci sme mali rovnaké tričká, lebo ich vyrobil spolužiak s rakovinou, ktorý sa tak snažil vyzbierať peniaze. Dospelý, nedospelý, niektorí ľudia majú v hlave nas*até.

12. Nemohli sme nosiť čisto biele tričká, lebo „to vyzerá, že ste len v spodnej bielizni“.

Shutterstock

13. Keď som bol ôsmak na základnej, zakázali nám stáť v kruhu, pretože „nikto nevie, aké nekalé aktivity sa môžu odohrávať v jeho strede“. Tak sme sa začali stavať do štvorca.

14. Zakázali slovo kel, pretože študenti hovorili dokelu namiesto doriti. Tak sme začali hovoriť doriti. Ani nie tri dni a zákaz slova kel zanikol.

15. „Topánky treba nosiť spôsobom, akým ich výrobca navrhol.“ Naozaj netuším, kto (a ako) nosil topánky nesprávne, ale toto pravidlo v tejto konkrétnej formulácii nám opakovali každé jedno ráno.

16. Naša stredná škola zakázala kuchárkam používať soľ a korenie, pretože je to veľmi nezdravé. So sladenými nápojmi problém nemali. Ak jedlo zo školskej jedálne chutilo ako h*vno predtým, tak to, čo z neho vzniklo bez soli, sa nedá ani opísať.

Shutterstock

17. Chodila som do čisto dievčenskej školy. Na školský ples sme si mali doniesť partnera opačného pohlavia, inak nás nepustili dnu. Žiadne „idem sólo alebo s kamoškami“. Buď si splašíš chalana, alebo máš smolu.

18. Trestom za neospravedlnenú absenciu bolo podmienečné vylúčenie na desať dní. Nechceš ísť do školy? No tak aby si vedel, teraz už ani nemôžeš! Ha, kto sa smeje teraz?! HA?!

19. Keď som bol prvák na strednej, naša škola mala veľký problém s vandalizmom na toaletách. Tak niekto z vedenia prišiel s brilantnou ideou. Každé poškodené toalety na nasledujúci týždeň zavrú, ak sa to bude opakovať, zavrú ich na tri mesiace a na tretí raz ich zavrú úplne. Veľmi rýchlo to prehodnotili, keď sme zrazu nemali jediné otvorené WC.

20. Na základnej škole sme nesmeli mať cmúľacie tablety na bolesť hrdla, lebo „vyzerali ako drogy“.

Shutterstock

Zdroj: Animeking_1108 / Reddit


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.