Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Študenti nemajú právo zasahovať do toho, ako sa naloží so školským rozpočtom. Je to čisto v rukách vedenia. To však neznamená, že sa nemôžu minimálne posťažovať na sociálnych sieťach. Presne to urobili aj títo študenti – na Reddite prezradili, na aké kraviny pomíňala ich škola peniaze, a my vám zaručujeme, že sa pri niektorých z nich budete chytať za hlavu.

1. Kúpili štyri plazmové televízory a umiestnili ich vedľa seba, aby vytvorili jednu veľkú obrazovku. Boli uprostred chodby, kde sa učili suplované hodiny a takmer nikto tam bežne nechodil. Na všetkých štyroch svietil nápis NO SIGNAL a nikto sa s tým neunúval nič urobiť.

2. Moja vysoká škola odkúpila reštauráciu za milión dolárov, aby postavila miliónovú tehlovú bránu, ktorá sa nedá zatvoriť.

3. Jeden z mojich spolužiakov vyhral pre našu školu v súťaži celkom slušné peniaze. Naša škola bola jednou z tých slabších, taká, do ktorej pošlete svoje decko, keď ho nikam inam nezoberú. Preto sa miestny úrad rozhodol peniaze zabaviť a daroval ich inej, populárnejšej škole v našom meste.

© Shutterstock

4. Škola kúpila premakanú telku s uhlopriečkou cez pol zemegule a umiestnila ju do jedálne. Telka „vysielala“ školské oznamy… ktoré nám mimochodom každé ráno posielali mailom. V živote ju nikto nepoužil.

5. Naši prvostupniari (decká vo veku 6-8 rokov) dostali iPady. Mali si na ne posťahovať rôzne edukatívne hry a aplikácie, aby sa v školskom klube nenudili.

Prekvapivo vysvitlo, že deti sa budú radšej hrať vonku na kĺzačkách alebo po sebe hádzať autíčka, ako civieť do tabletov a učiť sa napísať svoje meno. Nikto ich nechcel, nikto ich nepoužíval a všetky sa aj tak do dvoch mesiacov pokazili alebo stratili.

6. Na škole som bol vo futbalovom krúžku. Tréner sa rozhodol ísť na to analyticky a kúpil nášmu mužstvu kameru za desaťtisíc, aby mohol sledovať, kde robíme chyby a ako ich zlepšiť.

Nikomu sa to nepáčilo, o to viac preto, že dievčenský tím minul svoje peniaze na nové tenisky a lopty, ale tréner chlapčenského tímu si urobil po svojom. Kamera dorazila, on ju nevedel spojazdniť a teraz leží zapadnutá prachom niekde v jeho kabinete. Fakt super investícia.

© Shutterstock

7. Anatomicky veľmi detailná socha nášho školského maskota. Ten mrož mal penis. Monštruózny penis.

8. Škola vymenila naše staré koše za nové so školským logom. Snažila sa tým motivovať študentov, aby nehádzali odpadky, kam sa im zachce. Nedá sa povedať, že by to fungovalo.

9. Každý študent dostal menovku. Bolo to v tom čase, keď sa na amerických školách vo veľkom strieľalo, a riaditeľ si myslel, že takto eliminuje šance cudzích ľudí dostať sa do budovy školy a niekoho tým ohroziť. Lenže tí, čo strieľali na školách, boli vždy študenti, takže…?! Aspoň sme si z nich robili srandu, že sú nepriestrelné.

© Shutterstock

10. Naša univerzita odkúpila menšie obchodné centrum a prestavala ho na internáty s obrovskou jedálňou s bufetmi. Nikto tam nejedol, študenti si to za tie peniaze nemohli dovoliť. A teraz? Riaditeľ sa urazil, pretiahol cez chodbu bezpečnostnú pásku a nedovolí tam nikomu vstúpiť.

11. Jedného pekného dňa sa uprostred jedálne zjavil automat, v ktorom sa dalo kúpiť iba Swerve. Čo je Swerve, pýtate sa? Mlieko. Je to mlieko. S BUBLINKAMI. Po prvé, neviem, prečo niečo také vôbec existuje, a po druhé, netuším, prečo si naše vedenie myslelo, že by to niekto normálny chcel piť.

12. 3D tlačiareň. Po novom máme na škole 3D tlačiareň, lenže žiaden z učiteľov nevie, ako sa používa, a tak k nej nikoho nepustia.

© Shutterstock

13. Keď som bol ešte študent, naša škola sa rozhodla vraziť 200-tisíc do vymaľovania ciest pred budovou. Áno, čítate správne – dvestotisíc, aby boli cesty pred školou modro-žlté, čo sú vlastne farby našej školy. Okej, povedal som si, aspoň to bude pekné. Lenže farba neprežila prvú zimu, začala sa lúpať a všetkým nám bolo do plaču vždy, keď sme prechádzali okolo.

14. Vedenie sa rozhodlo investovať do kúpy dvoch golfových vozíkov. Akože, aby sa učiteľ vedel rýchlo prepraviť z jednej chodby na druhú, keby došlo k nejakej nehode. Avšak, naša škola bola nudná, žiadne nehody sa nestávali, a tak sa učitelia len vozili vo vozíkoch, kedykoľvek sa im zachcelo.

15. Náš školský maskot bola raketa a určitá časť finančných prostriedkov na rekonštrukciu musela vždy ísť na umenie. Tak sa riaditeľ rozhodol, že dá za 90-tisíc vyrobiť obrovskú sochu v tvare rakety. A to sa aj stalo. Bol by to celkom dobrý nápad, keby sa umelec, ktorý raketu robil, nerozhodol popustiť uzdu svojej fantázii a neprispôsobil pôvodný návrh podľa seba.

Namiesto klasického ostrého hrotu, ako má každá raketa, sa ho rozhodol zaokrúhliť. Po novom vyzeral trochu ako hríb, alebo… nebudeme si klamať, bol to penis ako vyšitý. Riaditeľ skoro ošedivel, keď to uvidel, a rozhodol sa dať celý cíp rakety zrezať. Teraz to vyzerá ešte idiotskejšie, ale aspoň už nemáme uprostred pozemku monštruózny pohlavný úd.

© Shutterstock

Zdroj: MistaManFace / Reddit 


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.