Študentka štrikuje unikátne rúška, ktoré sú strašidelné a vtipné zároveň

Stretnúť niekoho v tomto rúšku potme… to by si asi nechcel.

Zdroj: yrurari / Instagram

Rúška. Pre niekoho pomôcka, vďaka ktorej počas globálnej pandémie neotrčí kopytá, pre iného extra priestor na popustenie uzdy vlastnej fantázie. Mali sme tu už naozaj všeličo – rúška z podprseniek, plastových fliaš, dokonca aj pani, čo si na hlavu capla helmu Buzza Lightyeara, aby mohla ísť bezpečne nakupovať.

Ale rúška, z ktorých by si sa o polnoci bez srandy posr*l? Rúška, ktoré naozaj možno titulovať na umenie? Rúška, ktoré vyvolávajú pestrú paletu emócií, od znechutenia, podvihnutého obočia a klopkania o čelo, až po úsmev nad ich absurdnosťou? Tak tie sú asi novinka. A kto ich vyrába? No predsa táto slečna.

Ýr Jóhannsdóttir je islandská študentka žijúca v tamojšom hlavnom meste, Reykjavíku. Od roku 2012 pôsobí pod umeleckým menom Ýrúrarí (niežeby teda bolo jedno menej krkolomné ako druhé) a tvrdo pracuje na rôznych projektoch. Väčšina z nich sa točí okolo módy. A úst. A štrikovania, pretože toho sa táto mladá žienka očividne nevie nabažiť.

Ýrúrarí štrikuje hádam od malička

Štrikovanie nemá vo svete dobrú povesť. Je to činnosť pre babky, ktoré čakajú, kým sa im dopečie kurča, či začnú premietať v telke nejakú drámu od Pilcherovej, a tam to hasne. Lenže nemusí. Štrikovanie vie byť zábavné, atraktívne pre všetky vekové kategórie a tu je jasný dôkaz. 

Ýrúrarí sa tejto podceňovanej kreatívnej činnosti venuje hádam odjakživa. Preštrikovala sa svetrami, inými kusmi odevov, a keďže teraz majú rúška hodnotu zlata, pustila sa aj do nich. Samozrejme, nerobí len tak obyčajné rúška – vložila do nich kus seba, svoju atypickú vášeň pre ústne otvory a vytvorila niečo, čo ľudí pobavilo, ohúrilo a vydesilo zároveň. 

Okrem svojej súkromnej stránky sa s nimi podelila aj na Instagrame. Na profile, kde momentálne disponuje viac ako 73-tisícmi sledovateľov si diela mladej Islanďanky vyslúžili desiatky tisíc lajkov. „Vyzerá to desivo, ale zbožňujem ich,“ napísala pod jedno z rúšok náhodná užívateľka. „Takéto rúška len tak nevidíš,“ napísal zase niekto ďalší. A čo ty – išiel by si do takéhoto rúška? 

Zdroj: yrurari / Instagram 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Corona info: Na Slovensku sa uzdravilo ďalších 98 ľudí. Británia má najviac obetí v Európe


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME