Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Ako takmer každý mladý človek, aj 20-ročný študent Zackrydz Rodzi z Malajzie má blízko k svojmu mobilnému telefónu. Dnes je takmer nevyhnuteľnosť a jeho neočakávaná strata môže spôsobiť trápenie. Ako píše BBC, zmiznutie Zackrydzovho telefónu malo nakoniec komické vyvrcholenie.

Človek nemusí byť žiadny závislák nato, aby ho strata mobilného telefónu poriadne zarmútila. Sklamaný Zackrydz si nedokázal predstaviť, ako mu mobil mohol zmiznúť a vyše dňa nemal ani potuchy o tom, kde ho hľadať. Až v nedeľu poobede ho jeho otec upozornil na opicu, ktorá sa pohybovala v záhrade ich domu.

Páchateľ sa našiel v blízkom lese

Čo ak toto je ten páchateľ? Zdalo sa to nepravdepodobné, no predsa skúsili nasledovať túto stopu. Po prezváňaní čísla strateného mobilu sa veci začali vyjasňovať – z hustého lesa blízko domu sa ozývalo Zackrydzovo zvonenie. Po krátkom hľadaní bol telefón skutočne nájdený pod palmou. Samozrejme, poriadne ufúľaný.

Zackrydzov strýko zo žartu poznamenal, že v galérii možno nájdu fotku páchateľa. Objaviť niekoľko portrétov zlodeja, ktorý sa snaží odomknúť zariadenie, je celkom bežná vec. Strýko ani netušil, nakoľko je blízko pravde – telefón obsahoval hneď niekoľko opičích selfíčok.

Galéria bola plná nových príspevkov

V galérii sa našlo video opice, ktorá sa snaží telefón zjesť, taktiež zopár záberov prírody a ďalších snímok opíc. Čomu sa vôbec nemôžeme čudovať, Zackrydz video zdieľal na sociálnych sieťach, kde sa stalo veľkým hitom. Študent opičí autoportrét opísal slovami „niečo, čo sa vidí raz za sto rokov.“

YouTube video

Najznámejší zlodeji z ríše zvierat

Hoci ide o rozhodne pozoruhodnú udalosť, poznáme podobné prípady aj z minulosti. Niekedy sa zlodejom stane veverička, ktorá si požičia Gopro kameru. Inokedy kamera neunikne pozornosti vždy zvedavej čajky. Asi najznámejší zvierací zlodej-selfíčkar je opičiak Naruto.

Narutov prípad mal dokonca súdnu dohru – britský fotograf David Slater, ktorému patril fotoaparát, požadoval autorské práva k veľmi podarenej fotografii. Proti nemu stála ochranárska organizácia PETA, snažiaca sa presadiť, aby autorstvo snímky patrilo opici. Súd rozhodol šalamúnsky a vo výsledku sa z autorstva netešila ani jedna strana. Fotka je bez copyrightu.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Macaca_nigra_self-portrait_large.jpg

Zdroj: bbc.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.