Študentovi záhadne zmizol mobil. Keď ho našiel, čakalo ho v ňom niekoľko opičích selfíčok

Dôkaz toho, že moderné technológie majú naozaj intuitívne ovládanie.

Zdroj: shutterstock

Ako takmer každý mladý človek, aj 20-ročný študent Zackrydz Rodzi z Malajzie má blízko k svojmu mobilnému telefónu. Dnes je takmer nevyhnuteľnosť a jeho neočakávaná strata môže spôsobiť trápenie. Ako píše BBC, zmiznutie Zackrydzovho telefónu malo nakoniec komické vyvrcholenie.

Človek nemusí byť žiadny závislák nato, aby ho strata mobilného telefónu poriadne zarmútila. Sklamaný Zackrydz si nedokázal predstaviť, ako mu mobil mohol zmiznúť a vyše dňa nemal ani potuchy o tom, kde ho hľadať. Až v nedeľu poobede ho jeho otec upozornil na opicu, ktorá sa pohybovala v záhrade ich domu.

Páchateľ sa našiel v blízkom lese

Čo ak toto je ten páchateľ? Zdalo sa to nepravdepodobné, no predsa skúsili nasledovať túto stopu. Po prezváňaní čísla strateného mobilu sa veci začali vyjasňovať – z hustého lesa blízko domu sa ozývalo Zackrydzovo zvonenie. Po krátkom hľadaní bol telefón skutočne nájdený pod palmou. Samozrejme, poriadne ufúľaný.

Zackrydzov strýko zo žartu poznamenal, že v galérii možno nájdu fotku páchateľa. Objaviť niekoľko portrétov zlodeja, ktorý sa snaží odomknúť zariadenie, je celkom bežná vec. Strýko ani netušil, nakoľko je blízko pravde – telefón obsahoval hneď niekoľko opičích selfíčok.

Galéria bola plná nových príspevkov

V galérii sa našlo video opice, ktorá sa snaží telefón zjesť, taktiež zopár záberov prírody a ďalších snímok opíc. Čomu sa vôbec nemôžeme čudovať, Zackrydz video zdieľal na sociálnych sieťach, kde sa stalo veľkým hitom. Študent opičí autoportrét opísal slovami „niečo, čo sa vidí raz za sto rokov.“

Najznámejší zlodeji z ríše zvierat

Hoci ide o rozhodne pozoruhodnú udalosť, poznáme podobné prípady aj z minulosti. Niekedy sa zlodejom stane veverička, ktorá si požičia Gopro kameru. Inokedy kamera neunikne pozornosti vždy zvedavej čajky. Asi najznámejší zvierací zlodej-selfíčkar je opičiak Naruto.

Narutov prípad mal dokonca súdnu dohru – britský fotograf David Slater, ktorému patril fotoaparát, požadoval autorské práva k veľmi podarenej fotografii. Proti nemu stála ochranárska organizácia PETA, snažiaca sa presadiť, aby autorstvo snímky patrilo opici. Súd rozhodol šalamúnsky a vo výsledku sa z autorstva netešila ani jedna strana. Fotka je bez copyrightu.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Macaca_nigra_self-portrait_large.jpg

Zdroj: bbc.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
23
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Instagramový profil Popysky odhaľuje kruté, no humorné pravdy zo života žien

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME