Študentovi zrušili lety, tak sa vydal domov na bicykli. Trvalo mu to 48 dní

Mladík sa odhodlal absolvovať na bicykli cestu dlhú vyše štyritisíc kilometrov.

Zdroj: kleon.vs.lockdown / instagram.com

Zrušenie letov v dôsledku vypuknutia koronakrízy spôsobilo, že tisíce ľudí na celom svete uviazli v krajinách, kde študujú alebo pracujú, a nedokázali sa dostať domov k svojim najbližším. No študent, o ktorom píše portál CNN, sa nenechal od cesty k rodine ničím odradiť a dopravil sa tam na dopravnom prostriedku, na ktorom by si to vzhľadom na dĺžku jeho cesty trúfol málokto.

Uviazol v Škótsku

Dvadsaťročný študent Kleon Papadimitriou uviazol v Škótsku, kde študuje. Kleon mal letieť späť domov do Grécka, no jeho tri pokusy o rezerváciu letu boli zrušené. Kvôli školským povinnostiam odchádzal trochu neskôr ako jeho spolužiaci, domov sa chystal až koncom marca. „1. apríla som už vedel, že strávim aspoň nasledujúci mesiac v karanténe v Aberdeene,“ povedal Kleon. No potom dostal odvážny nápad.

View this post on Instagram

Sleeping under a roof tonight boyyyss!!!

A post shared by Kleon (@kleon.vs.lockdown) on

Vyše štyritisíc kilometrov na bicykli

Kleon bol skutočne odhodlaný dostať sa domov, a tak sa rozhodol namiesto vyčkávania vydať do Grécka na bicykli na trasu dlhú 4 100 kilometrov. Cesta, ktorú začal 10. mája, mu trvala 48 dní. A pritom bol vybavený iba sardinkami v konzerve, arašidovým maslom, chlebom, spacákom a stanom.

Mladý Grék tvrdí, že vôbec nebol skúsený cyklista. V roku 2019 sa zúčastnil jedných pretekov, pár týždňov pred cestou trénoval, no to bolo všetko. Bol to iba jeho sen, o ktorom si myslel, že sa nikdy nesplní. No odhodlal sa, kúpil si nový bicykel a informoval o svojich plánoch rodičov.

Denne prešiel približne 90 kilometrov

Otec mu dal jedinú podmienku, ktorá spočívala v tom, aby im pomocou aplikácie zdieľal svoju polohu a aby tak rodina mohla sledovať Kleonov pokrok. Svoju cestu zdokumentoval aj na Instagrame. Dvadsaťročný mladík na bicykli denne prešiel približne 90 kilometrov, najprv prešiel cez Anglicko a potom cez Holandsko.

Následne pokračoval cez Nemecko, Rakúsko a Taliansko a do rodného Grécka sa prepravil loďou. Kleon bezpečne prišiel domov 27. júna, kde ho okrem rodiny a priateľov privítali aj cudzí ľudia, ktorí ho pomocou sociálnych sietí sledovali na jeho ceste.

View this post on Instagram

Genuinely worth the 15km detour. Feeling 11/10🕍🚴‍♂️

A post shared by Kleon (@kleon.vs.lockdown) on

Naučil sa o sebe veľa

Pre CNN prezradil, že až po absolvovaní cesty si uvedomil, aký veľký úspech to bol. Mladý Grék, ktorého teraz čaká tretí ročník na univerzite, sa toho naučil veľa o svojich limitoch, slabých i silných stránkach. Dúfa, že svojou cestou inšpiroval aspoň jednu osobu, aby vyšla zo svojej komfortnej zóny a vyskúšala niečo podobné.

Kleon sám seba definuje ako introverta, no kvôli ceste musel mnohokrát prekonať sám seba, napríklad, keď nemal miesto na spanie alebo pitnú vodu. No uvedomuje si, že všetkým a hlavne jeho rodičom sa veľmi uľavilo, keď sa už konečne dopravil domov.

View this post on Instagram

Pretty self explanatory…

A post shared by Kleon (@kleon.vs.lockdown) on

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
23
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
8 tipov na skvelé knihy, ktoré opisujú drogovú závislosť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME