Štúdia hovorí, že bozkávanie ti môže pomôcť schudnúť

Takže, hor sa do ústnej výmeny telesných tekutín!

Zdroj: Niki Sanders / Unsplash

Leto je v plnom prúde, a ty stále pretekáš zo všetkých nohavíc, stále nariekaš, že pretekáš zo všetkých nohavíc a stále hniješ vo svojom vlastnom pote bez toho, aby si čo i len zvážila kúpu permanentky do fitka. Alebo možno nie. Možno máš dobrú životosprávu, chodíš si sem-tam zabehať a máš postavičku ako lusk. Ak je však prvá veta tohto odstavca ako vystrihnutá z tvojho života, potom tento článok potrebuješ ako soľ.

Prezradí ti totiž, že na ceste k vytúženému telu ti môže pomôcť aj bozkávanie. Znie to lákavo, že stačí jazykom povymetať madle nejakého krásavca a už si môžeš večer povedať, že si si dopriala radikálne kardio, ale zároveň to aj znie ako poriadna blbosť. Je na tom však niečo pravdy. Bozkávanie totiž spaľuje kalórie, celkom dosť kalórií.

Polhodina kvalitného vysávania vzájomných ústnych dutín dokáže spáliť až 150 kalórií. Na prvý pohľad to nevyzerá ako enormné množstvo, no keď si to porovnáme s takou chôdzou, ktorá ti ich za rovnaký čas pomôže spáliť len 140, už to vyzerá lepšie. Pridaj k tomu ešte nejaké posteľné radovánky (aktívne posteľné radovánky) a dostaneš celom solídne cvičenie.

Niki Sanders / Unsplash (https://unsplash.com/photos/tDms5laF5s0)

Štúdia hovorí, že zatiaľčo klasické škôlkárske bozky veľké zázraky neurobia a spália len dve či tri kalórie, kvalitné francúzske bozkávanie je na tom podstatne lepšie. Nenahradí síce beh na bežiacom páse, makačku na rotopede, ani brušáky či kliky, no čo-to sa ním schudnúť predsa len dá a je to omnoho väčšia sranda, ako sa potiť niekde na žinenke. A okrem toho má táto príjemná činnosť pozitívny dopad na tvoje celkové zdravie – fyzické aj duševné.

Bozkávanie pozitívne vplýva na naše celkové zdravie

Pri bozkávaní sa uvoľňujú hormóny ako oxytocín či seratonín, známy ako hormón šťastia, takže nám instantne lepší náladu a na druhej strane redukuje kortizol, ktorý má na starosti stres. Čo sa toho fyzického zdravia týka, bozkávanie má na konte hneď niekoľko benefitov. Rozširuje krvné cievy, čím znižuje vysoký krvný tlak, ale napríklad aj uľavuje od menštruačných kŕčov.

Posilňuje imunitný systém, znižuje alergické prejavy, funguje ako prevencia voči zubným kazom a pomáha aj v otázke vysokého cholesterolu. Jednoducho povedané, je toho požehnane, a to sme v predošlom odstavci pokryli len špičku ľadovca. Takže, hor sa do ústnej výmeny telesných tekutín, bude z toho benefitovať celá tvoja existencia.

Cassie Lopez / Unsplash (https://unsplash.com/photos/4Af9-WqBO7I)

Zdroje: amjmed.com, brightside.me, healthline.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Uhádneš, do ktorej disneyovky patrí jedlo na obrázku?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME