Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Stúpenci konšpiračných teórií QAnon mylne očakávali návrat Kennedyho

Návrat Johna F. Kennedyho mladšieho, ktorý svoju smrť vraj len sfalšoval, mal mať za následok opätovné dosadenie exprezidenta Donalda Trumpa do Bieleho domu.


Stovky stúpencov konšpiračných teórií QAnon sa v utorok zišli v centre texaského Dallasu vo viere, že sa tam opäť objaví John F. Kennedy mladší (JFK Jr.), ktorý zomrel v roku 1999 pri leteckej havárii. Správu priniesla agentúra AFP, podľa ktorej sa očakávaný návrat zo záhrobia napokon nekonal.

Podľa miestneho denníka The Dallas Morning News sa na námestí, kde bol 22. novembra 1963 zavraždený Johnov otec, vtedajší americký prezident John F. Kennedy, zišlo niekoľko stoviek prívržencov konšpiračných teórií.

Podľa falošných príspevkov na sociálnych sieťach a diskusných fórach sa mal JFK Jr. vynoriť z úkrytu presne o 12.29 h miestneho času. To malo mať za následok opätovné dosadenie exprezidenta Donalda Trumpa do Bieleho domu. Zosnulý syn zavraždeného Kennedyho sa však neobjavil.

JFK Jr. zomrel 16. júla 1999 vo veku 38 rokov spolu so svojou manželkou a švagrinou, keď s nimi letel v súkromnom lietadle na ostrov Martha’s Vineyard v štáte Massachusetts. Niektorí zo stúpencov konšpiračných teórií však veria tomu, že svoju smrť len predstieral.

AFP pripomenula, že QAnon je „krajne pravicové temné online hnutie s anonymným lídrom“. Jeho zástancovia napríklad nepodložene tvrdia, že Donald Trump bojuje proti svetovej elite pedofilných satanistov, riadiacich sieť obchodníkov s deťmi.

Niektorí stúpenci QAnon patrili medzi osoby, ktoré 6. januára vtrhli do amerického Kapitolu v snahe zastaviť potvrdenie volebného víťazstva demokrata Joea Bidena v prezidentských voľbách.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť