Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Online nakupovanie nie je nič náročné a nie nadarmo sa vraví, že je to niečo, čo by zvládlo aj dieťa. Žiaľ, ono práve to niekedy môže byť problém. Že to zvládne aj dieťa. Web People priniesol príbeh štvorročného Noaha, ktorý svoju mamu zaskočil nečakanou objednávkou.

Človeka naozaj prekvapí, ak mu do domu doručia niekoľko veľkých krabíc obsahujúcich 918 Spongebob nanukov. Ako sa ukázalo, nešlo o omyl, ale o prácu malého Noaha. Ten nanuky objednal na Amazone, zaplatil 2 618,85 dolárov (2 153 eur) z maminho účtu a ako adresu doručenia uviedol dom svojej tety.

Ani teta a ani mama nepovažovali tento nákup za taký výhodný deal, za aký ho bral Noah. Mama Jennifer študuje sociálnu prácu a naozaj nemá peňazí na rozhadzovanie. Kde toľké nanuky (ktoré nie je možné vrátiť) vlastne uskladnia? Našťastie je tu internet a verejnosť ochotná podať pomocnú ruku.

Paramount Pictures / moviestillsdb.com

Rodinný známy využil crowdfundingový portál Gofundme na to, aby pomohol vyzbierať peniaze, ktoré by Jennifer pokryli stratu. Ľudia preukázali výnimočnú štedrosť a naozaj nešetrili peniazmi, ktoré by vyťaženej matke uľahčili život.

Len za štyri dni sa vyzbieralo vyše 10-tisíc dolárov (8 200 eur), čo je slušná suma niekoľkonásobne presahujúca požadovaný cieľ. Jennifer zostala úplne ohromená a všetkým ľuďom veľmi ďakuje. Peniaze určite nájdu svoju využitie, pretože Noah má poruchu autistického spektra a zrejme bude vyžadovať špeciálne vzdelávanie. Niečo sa isto ujde aj na kúpu väčšieho mraziaku, kam by sa všetky boxy plné nanukov napratali.

shutterstock

Takže si to zhrňme: Noah bez vedomia ostatných a v úplnej tajnosti nakúpil krabice niečoho, s čím je teraz akurát tak kopa roboty. Navyše za to zaplatil poriadnu sumu z cudzieho účtu. Čin štvorročného autistického chlapca a konanie istého slovenského expremiéra, ktorý sa vybral nakupovať do Moskvy, majú toho až príliš veľa podobného!


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.