Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Do našich kín si to už čoskoro namieri mimoriadne očakávaný psychotriler s hororovým nádychom Posledná noc v Soho. Podpísaný je pod ním režisér Edgar Wright a zdá sa, že si pre nás pripravil poriadnu lahôdku. Ukážky a zahraničné recenzie totiž lákajú na temný, mrazivý a vizuálne maximálne štýlový zážitok. O čom ale film vlastne bude?

Tajomné sny z minulosti začnú ovplyvňovať súčasnosť

Snímka sa točí okolo mladej Ellie (Thomasin McKenzie), ktorá prichádza do Londýna študovať módne návrhárstvo. Túži sa stať v tomto odbore hviezdou, ale život jej znepríjemňujú ťaživé nočné mory. V nich sa vracia v čase do Londýna 60. rokov a zoznamuje sa s nádhernou speváčkou Sandie (Anya Taylor-Joy).

CinemArt SK

Čo ale tieto sny znamenajú? Ellie to musí zistiť, pretože nočné mory si začínajú vyberať svoju daň na jej psychike a dokonca sa zdá, že jej kvôli nim pôjde o život.

Okrem McKenzie a Taylor-Joy uvidíme vo vedľajších úlohách aj Matta Smitha, Dianu Rigg, Terencea Stampa, Synnove Karlsen, Lisu McGrillis, Ritu Tushingman či Michaela Jibsona.

Čaká nás mrazivý a štýlový zážitok?

Z trailerov sa zdá, že Wright sa inšpiroval jednak talianskym hororovým žánrom giallo (jeho predstaviteľom je napríklad Suspiria od Daria Argenta), ale aj kultovými trilermi Nicolasa Roega (Teraz sa nedívaj) a Romana Polanského (Hnus).

A musíme povedať, že materiál zatiaľ vyzerá naozaj parádne. Očividne nás čaká vizuálne vybrúsený triler, účasť vychádzajúcich hereckých hviezd v podobe Thomasin McKenzie či Anye Taylor-Joy zase dáva na známosť, že po hereckej stránke tiež pôjde o premakanú záležitosť.

Edgar Wright nám už navyše viackrát dokázal, že patrí k mimoriadne talentovaným tvorcom (stačí spomenúť jeho tituly ako Jednotka príliš rýchleho nasadenia, Scott Pilgrim proti zvyšku sveta či Baby Driver). Na optimizme pridávajú aj prevažne pozitívne zahraničné recenzie, ktoré lákajú na veľmi originálny a svojský hororový triler.

Sme teda nesmierne zvedaví, čo si pre nás Wright tentokrát pripravil a v kine určite nebudeme chýbať. Slovenskú premiéru si Posledná noc v Soho odbije 11. novembra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť