Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Štyri osoby obvinili pre nútenie mladých žien k prostitúcii

Ženy z Trebišova boli nútené pracovať v erotickom salóne v Nemecku.


Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil štyri osoby zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Ako informoval hovorca prezídia Policajného zboru Michal Slivka, Miriam G., Attila P., Bartolomej S. a Štefa K. využili zlú sociálnu a finančnú situáciu dvoch mladých žien z Trebišova a zlákali ich na finančne výhodnú prácu v reštaurácii v Nemecku. Tam ich však nakoniec nútili k prostitúcii. Obe mali v čase spáchania skutku podľa polície 20 rokov a jedna z nich bola v tom čase matkou päťročného dieťaťa.

Podľa polície štvorica zabezpečila ženám cestu autom do nemeckého Bremenhavenu, kde im po príchode zobrali osobné doklady. „Denne ich mali nútiť vyhrážaním a fyzickým násilím k prostitúcii v erotickom salóne,“ uviedol Slivka s tým, že ženy museli stáť vo výklade a okoloidúcim ponúkať sexuálne služby. Boli pri tom kontrolované a sledované. „Dokonca im mali podávať aj omamné a psychotropné látky,“ dodal policajný hovorca.

Od klientov podľa polície ženy inkasovali od 30 do 50 eur. „Denne sa takto každej podarilo zarobiť od 700 do 1 000 eur. Celý zárobok však museli odovzdávať,“ povedal Slivka s tým, že ak ženy zarobili málo, boli bité.

Ženám sa podľa polície nakoniec podarilo ujsť „Využili príležitosť, keď na ulici pred ich kabínkami zastavila dodávka. Tá zabránila výhľadu osobe, ktorá ich sledovala. Kým ich nevidela, obliekli sa do svojich šiat, ktoré mali v kabínke a utiekli na čerpaciu stanicu, odkiaľ zavolali políciu,“ vysvetlil Slivka. Doplnil, že obvineným hrozí za obchodovanie s ľuďmi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov. Stíhaní sú na slobode.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť